Arhiv dogodkov

Išči po tipu dogodka

LETNI KINO

Monday 02.08.2021
ob 21:00
IDEALNA MESTA, r. Amir Muratović (Slovenija, 2019/2021)
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO

Sunday 01.08.2021
ob 21:00
LUCIO DALLA IN NJEGOVA PESEM ITALIJE, r. Pietro Marcello (Italija, 2021)
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO

Saturday 31.07.2021
ob 21:00
PARADISE - NOVO ŽIVLJENJE, r. Davide del Degan (Italija, Slovenija, 2019)
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO

Friday 30.07.2021
ob 21:00
NAŽGANI, r. Thomas Vinterberg (Danska, 2020)
Ploščad Silvana Furlana
 

GLASBENI KOLAŽ

Saturday 10.07.2021
ob 22:00
GLASBENI KOLAŽ: Avtomobili
Bevkov trg
 

GLASBENI KOLAŽ

Friday 09.07.2021
ob 22:00
Glasbeni kolaž: Denise Dantas - brazilska glasbena atrakcija od sambe do brazilskega jazza
Ploščad Silvana Furlana
 

GLASBENI KOLAŽ

Thursday 08.07.2021
ob 22:00
GLASBENI KOLAŽ: David Mozetič kvartet
Ploščad Silvana Furlana
 

GLASBENI KOLAŽ

Saturday 03.07.2021
ob 22:00
GLASBENI KOLAŽ: Acamar Quartet
Ploščad Silvana Furlana
 

GLASBENI KOLAŽ

Friday 02.07.2021
ob 22:00
GLASBENI KOLAŽ: Marko Hatlak BAND
Ploščad Silvana Furlana
 

SAXGO21

Thursday 01.07.2021
ob 20:00
SAXGO21: ALL TOGETHER NOW - Zaključni koncert udeležencev Poletne šole saksofona
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SAXGO21

Wednesday 30.06.2021
ob 21:00
SAXGO21: Celjski godalni orkester s solisti
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SAXGO21

Wednesday 30.06.2021
ob 22:30
SAXGO21: JAM-SESSION Leon Firšt Trio
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SAXGO21

Tuesday 29.06.2021
ob 22:00
SAXGO21: FREE STELLAR TRIO & DANIELE D'AGARO
Park Gradu Kromberk
 

SAXGO21

Monday 28.06.2021
ob 21:00
SAXGO21: DUO KALYPSO - Miha Rogina, saksofon in Sae Lee, klavir
Dvorana Glasbene šole Nova Gorica
 

SAXGO21

Sunday 27.06.2021
ob 21:00
SAXGO21: JAN GRIČAR, saksofon in NEŽA KOŽELJ, klavir
Dvorana Gradu Kromberk, Nova Gorica
 

SAXGO21

Saturday 26.06.2021
ob 22:00
SAXGO21: WABI SABI - Rastko Obradović & Bojan Z
Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica
 

SAXGO21

Friday 25.06.2021
ob 22:00
SAXGO21: HOBBY HORSE
Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Thursday 24.06.2021
ob 19:00
LUKA ŠIROK: RRRRRR, slike in skulpture
Mestna galerija Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 18.06.2021
ob 11:00
ANJA KRANJC: RISBA - za zaključene skupine
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILM

Friday 11.06.2021
ob 20:00
ŠVIC, r. Magnus Von Horn (Poljska, Švedska, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 09.06.2021
ob 19:00
HELMUT NEWTON: LEPE IN POREDNE, r. Gero von Boehm (Nemčija, 2020)
Spletna platforma
 

FILM

Tuesday 08.06.2021
ob 20:00
ZAKAJ SKAČEM, r. Jerry Rothwell (Velika Britanija, ZDA, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Friday 04.06.2021
ob 20:00
HELMUT NEWTON: LEPE IN POREDNE, r. Gero von Boehm (Nemčija, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 02.06.2021
ob 19:00
IZBRISATI ZGODOVINO, r. Gustave Kervern, Benoît Delépine (Francija, 2020)
Spletna platforma
 

FILM

Tuesday 01.06.2021
ob 20:00
GRETA, r. Nathan Grossman (Švedska, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Friday 28.05.2021
ob 20:00
NAŽGANI, r. Thomas Vinterberg (Danska, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Thursday 27.05.2021
ob 19:00
GOSPODIČNA MARX, r. Susanna Nicchiarelli (Italija, Belgija, 2020)
Spletna platforma
 

FILM

Tuesday 25.05.2021
ob 20:00
PADATI, r. Viggo Mortensen (Kanada, Velika Britanija, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Friday 21.05.2021
ob 20:00
OSTRŽEK, r. Matteo Garrone (Italija, Francija, Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 19.05.2021
ob 19:00
KAPITAN FANTASTIČNI, Matt Ross (ZDA, 2016)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 19.05.2021
ob 19:00
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 19.05.2021
ob 19:00
DVA OBRAZA JANUARJA, r. Hossein Amini (Velika Britanija, ZDA, Francija, 2013)
Spletna platforma
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 19.05.2021
ob 19:00
PADATI, r. Viggo Mortensen (Kanada, Velika Britanija, 2020)
Spletna platforma
 

FILM

Tuesday 18.05.2021
ob 20:00
GOSPODIČNA MARX, r. Susanna Nicchiarelli (Italija, Belgija, 2020)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Sunday 16.05.2021
ob 17:00
OSTRŽEK, r. Matteo Garrone (Italija, Francija, Velika Britanija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Sunday 16.05.2021
ob 17:00
ROCCA SPREMINJA SVET, r. Katja Benrath (Nemčija, 2019, podnapisi) 8+
Spletna platforma
 

JAVNO VODSTVO

Thursday 13.05.2021
ob 18:00
JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI SLIKARSVO ZDAJ! SLOVENIJA 2021
Mestna galerija Nova Gorica
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 12.05.2021
ob 19:00
ZBOGOM, SIN MOJ, r. Wang Xiaoshuai (Kitajska, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 12.05.2021
ob 19:00
SIN, r. Ines Tanović (Bosna in Hercegovina, Slovenija, Črna gora, Romunija, Hrvaška, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 12.05.2021
ob 19:00
LARA, r. Jan Ole Gerster (Nemčija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 12.05.2021
ob 19:00
NAŠ VSAKDAN, r. Ines Tanović (Bosna in Hercegovina, Slovenija, Hrvaška, 2015)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Sunday 09.05.2021
ob 17:00
PRINČEVO POTOVANJE, r. Jean-François Laguionie, Xavier Picard (Francija, Luksemburg, 2019) 9+
Spletna platforma
 

RAZSTAVA

Friday 07.05.2021
ob 20:00
THE PAINTING NOW! / SLIKARSTVO ZDAJ! SLOVENIJA 2021, kuratorska razstava
Mestna galerija Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 05.05.2021
ob 19:00
GRETA: r. Nathan Grossman (Švedska, 2020)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 05.05.2021
ob 19:00
BOJEVNICA, r. Benedikt Erlingsson (Islandija, Francija, Ukrajina, 2018)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 05.05.2021
ob 19:00
SOL ZEMLJE, Win Wenders, Juliano R. Salgado (Francija, 2014)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 05.05.2021
ob 19:00
TO VSE SPREMENI, r. Avi Lewis (ZDA, Kanada, 2015)
Spletna platforma
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 30.04.2021
ob 19:00
UROŠ WEINBERGER: PROJECTORIES, slike
Mestna galerija Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 28.04.2021
ob 19:00
ZAKAJ SKAČEM, r. Jerry Rothwell (Velika Britanija, ZDA, 2020)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 24.04.2021
ob 19:00
SUNE IN SUNE, r. Jon Holmberg (Švedska, 2018) 8+
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 24.04.2021
ob 19:00
BINTI, r. Frederike Migom (Belgija, Nizozemska, 2019, podnapisi) 8+
Spletna platforma
 

JAVNO VODSTVO

Friday 23.04.2021
ob 18:00
JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI UROŠA WEINBERGERJA
Mestna galerija Nova Gorica
 

Pet pred dvanajsto!

Friday 23.04.2021
ob 11:55
Pet pred dvanajsto! V boju za kulturo tudi v Novi Gorici.
Prehod med Goriško knjižnico Franceta Bevka in SNG Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 21.04.2021
ob 19:00
ŠVIC, r. Magnus Von Horn (Poljska, Švedska, 2020)
spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 21.04.2021
ob 19:00
MOJ NAJBOLJŠI PROFIL, r. Safy Nebbou (Francija, Belgija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 21.04.2021
ob 19:00
CITIZENFOUR, r. Laura Poitras (ZDA, 2014)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 21.04.2021
ob 19:00
GLEJ IN SE ČUDI: SANJARJENJE O POVEZANEM SVETU, r. Werner Herzog (ZDA, 2016)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 14.04.2021
ob 19:00
RAZBIJALKA SISTEMA, r. Nora Fingscheidt (Nemčija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 14.04.2021
ob 19:00
EMA, r. Pablo Larraín (Čile, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 10.04.2021
ob 17:00
NENAVADEN TEDEN S TESSO, r. Steven Wouterlood (Nizozemska, Nemčija, 2019) 9+
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 10.04.2021
ob 17:00
OSTRŽEK, r. Matteo Garrone (Italija, Francija, Velika Britanija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 07.04.2021
ob 00:00
POLETJE ’85, r. François Ozon (Francija, 2020)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 07.04.2021
ob 00:00
MLADA IN LEPA, r. François Ozon (Francija, 2013)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 07.04.2021
ob 19:00
V HIŠI, r. François Ozon (Francija, 2012)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Wednesday 07.04.2021
ob 19:00
FRANTZ, r. François Ozon (Francija, Nemčija, 2016)
Spletna platforma
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Tuesday 06.04.2021
ob 23:00
OBOŽEVANJE, r. Fabrice du Welz (Francija, Belgija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
PREKLA, r. Kantemir Balagov (Rusija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
PORTRET MLADENKE V OGNJU, r. Céline Sciamma (Francija, 2019)
Spletna platforma
 

OTVORITEV SPLETNIH FILMOV

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
ASISTENTKA, r. Kitty Green (ZDA, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
DNEVNIK DIANE BUDISAVLJEVIĆ, r. Dana Budisavljević (Hrvaška, Slovenija, Srbija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
MUSTANG, r. Deniz Gamze Ergüven (Francija/Nemčija/Turčija/Katar, 2015)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
JADRALKE, r. Alex Holmes (Velika Britanija, 2018)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
COLETTE, r. Wash Westmoreland (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Spletni ogled
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 19:00
TIHA STRAST, r. Terence Davies (Velika Britanija, 2016)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 19:00
ŽAREK V SRCU, r. Claire Denis (Francija, 2017)
Spletna platforma
 

SPLETNI FILMSKI ŠOPEK

Zaključek:
Sunday 04.04.2021
ob 00:00
TU JE BILA BRITT-MARIE, r. Tuva Novotny (Švedska, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 03.04.2021
ob 17:00
NAVIHANI BRAM, r. Anna van der Heide (Nizozemska, 2012), 6+
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 03.04.2021
ob 17:00
UČITELJ ŽABA, r. Anna van der Heide (Nizozemska, 2016)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 03.04.2021
ob 17:00
SALON PRI ROMY, r. Mischa Kamp (Nizozemska, Nemčija, 2019)
Spletna platforma
 

Sodelovanja

Monday 29.03.2021
ob 20:00
Spletni koncert Eve Dolinšek: Iz predklavirskega časa v prihodnost
Na spletu
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 27.03.2021
ob 17:00
ZVERINICE IZ GOZDA HOKIPOKI, r. Rasmus A. Sivertsen ( Norveška, 2016, sinh.) 4+
spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI KINO

Zaključek:
Saturday 27.03.2021
ob 17:00
SUNE IN SUNE, r. Jon Holmberg (Švedska, 2018) 8+
spletna platforma
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 26.03.2021
ob 19:00
MIHA ŠTRUKELJ: NOVA DELA, slike
splet in Mestna galerija Nova Gorica
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Wednesday 24.03.2021
ob 19:00
MARTIN EDEN, r. Pietro Marcello (Italija, Francija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI FILM

Zaključek:
Saturday 20.03.2021
ob 17:00
ROCCA SPREMINJA SVET, r. Katja Benrath (Nemčija, 2019, podnapisi) 8+
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI FILM

Zaključek:
Saturday 20.03.2021
ob 21:00
NAJBOLJŠI SUNE, r. Jon Holmberg (Švedska, 2019, podnapisi), 8+
spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI FILM

Zaključek:
Saturday 20.03.2021
ob 17:00
KOLONIJA: MULARIJA, r. Geneviève Dulude-De Celles (Kanada, 2018) 12+
Spletna platforma
 

SPLETNI MLADINSKI FILM

Zaključek:
Saturday 20.03.2021
ob 17:00
LOTI IN IZGUBLJENI ZMAJI, r. Heiki Ernits, Janno Põldma (Latvija, Estonija, 2019)
Spletna platforma
 

SPLETNI KINO

Zaključek:
Thursday 18.03.2021
ob 23:00
OBOŽEVANJE, r. Fabrice du Welz (Francija, Belgija, 2019)
Spletna platforma
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 16.03.2021
ob 17:00
MIHA ŠTRUKELJ, javno vodstvo po razstavi
Mestna galerija Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 16.03.2021
ob 18:00
MIHA ŠTRUKELJ, javno vodstvo po razstavi
Mestna galerija Nova Gorica
 

Čezmejno ob kulturnem prazniku

Wednesday 10.02.2021
ob 18:00
Čezmejno ob kulturnem prazniku - spletna premiera glasbenega dogodka
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Monday 08.02.2021
ob 20:15
MLADI AHMED, r. Jean-Pierre in Luc Dardenne (Belgija, Francija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Spletna predstavitev zbornika

Thursday 04.02.2021
ob 11:00
Spletna predstavitev zbornika (prenos v živo)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Thursday 28.01.2021
ob 19:00
ANA KUČAN: L'espace infini, fotografije
splet
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 22.12.2020
ob 18:00
BridA/Tom Kerševan, Sendi Mango, Jurij Pavlica: Kvantni vrt, spletna predstavitev projekta
https://youtu.be/-fqQjqj3G4s
 

PIXXELPOINT

Thursday 17.12.2020
ob 19:00
Žarišča 2020, spletni pogovor v živo
www.pixxelpoint.org
 

PIXXELPOINT

Wednesday 16.12.2020
ob 18:00
Miha Horvat, Predstavitev festivala MFRU, performativni spletni pogovor v živo
www.pixxelpoint.org
 

PIXXELPOINT

Tuesday 15.12.2020
ob 18:00
Dr. Maša Jazbec in Špela Pavli Perko: Festival Speculum Artium in DDTlab, spletni pogovor v živo
www.pixxelpoint.org
 

PIXXELPOINT

Monday 14.12.2020
ob 19:00
Valerie Wolf Gang: Odsotnost čutnega zaznavanja v t.i. »post-Covid obdobju« novih svetovnih sprememb, spletni pogovor v živo
www.pixxelpoint.org
 

PIXXELPOINT

Sunday 13.12.2020
ob 16:00
Lavoslava Benčić: Integrirane prakse v umetnosti in znanosti, spletno predavanje
zoom
 

PIXXELPOINT

Sunday 13.12.2020
ob 17:30
Lavoslava Benčić: Delavnica grafičnega zvoka, spletna delavnica
zoom
 

PIXXELPOINT

Saturday 12.12.2020
ob 20:00
Jasna Hribernik, Ljoba Jenče: Komunikacija eholokacija, avdio vizualni performans (spletni prenos v živo)
www.pixxelpoint.org
 

PIXXELPOINT

Friday 11.12.2020
ob 18:00
Jata C: Bibaret JC210120, zvočni performans (spletni prenos v živo)
www.pixxelpoint.org
 

PIXXELPOINT

Thursday 10.12.2020
ob 20:00
Odprtje razstave ŽARIŠČA in uradna otvoritev festivala Pixxelpoint 2020
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Thursday 03.12.2020
ob 11:00
Novinarska konferenca ob 21. Mednarodnem festivalu sodobnih umetniških praks - PIXXELPOINT
Zoom
 

POTOHODCI 2020

Wednesday 25.11.2020
ob 19:00
Erika Brajnik: Soočanje z izzivi, ki nam jih je predočila epidemiološka globalna kriza
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 20.11.2020
ob 17:30
VIKI VIKING IN ČAROBNI MEČ, r. Éric Cazes (Belgija, Francija, Nemčija, 2019), 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 17.11.2020
ob 20:15
ZBOGOM, SIN MOJ, r. Wang Xiaoshuai (Kitajska, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 13.11.2020
ob 17:30
SREČA NA VRVICI, r. Jane Kavčič (Jugoslavija (Slovenija), 1977) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ČEZMEJNO

Friday 13.11.2020
ob 20:00
Med zvoki krajev: Sara Schisa, Mojca Batič, Barbara Grahor Vovk in Elisa Fassetta
Koncertna dvorana Glasbene šole Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 10.11.2020
ob 20:15
NESREČNIKI, r. Ladj Ly (Francija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 10.11.2020
ob 20:00
Večno samska, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

EVROPSKI ART KINO DAN

Sunday 08.11.2020
ob 17:30
NE POZABI DIHATI, r. Martin Turk (Slovenija, 2019) 13+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

EVROPSKI ART KINO DAN

Sunday 08.11.2020
ob 20:15
OBTOŽUJEM!, r. Roman Polanski (Francija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

EVROPSKI ART KINO DAN

Sunday 08.11.2020
ob 10:00
DROBIŽKI 2, r. Hélène Giraud, Thomas Szabo (Francija, Kitajska, 2018, brez dialogov) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 06.11.2020
ob 19:00
TINA DOBRAJC: PRAZNE SO GRAPE, slike
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.11.2020
ob 17:30
KAPITAN SABLJEZOBI IN ČAROBNI DIAMANT, r. Rasmus A. Sivertsen, Marit Moum Aune (Norveška, 2019, sinh.), 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 06.11.2020
ob 20:15
NESREČNIKI, r. Ladj Ly (Francija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Wednesday 04.11.2020
ob 19:00
Maja Megla: Oživeti v življenje
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 03.11.2020
ob 20:15
KONJE KRAST, r. Hans Petter Moland (Norveška, Švedska, Danska, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 30.10.2020
ob 17:30
JEŽEK SONIC, r. Jeff Fowler (Kanada, ZDA, Japonska, 2019, sinh.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 30.10.2020
ob 20:15
KONJE KRAST, r. Hans Petter Moland (Norveška, Švedska, Danska, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Tuesday 27.10.2020
ob 19:00
Okrogla miza in film Erika Valenčiča o ljudstvu Sahrawi
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 20.10.2020
ob 20:15
O NESKONČNOSTI, r. Roy Andersson (Švedska, Nemčija, Norveška, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 20.10.2020
ob 18:00
TATJANA PREGL KOBE, javno vodstvo po razstavi Tine Dobrajc - ODPOVEDANO
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 16.10.2020
ob 17:30
PRIPOVEDKE IZ ŽIVALSKEGA KRALJESTVA, kratki filmi (2019, brez dialogov) 3+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 16.10.2020
ob 20:15
O NESKONČNOSTI, r. Roy Andersson (Švedska, Nemčija, Norveška, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE - TEDEN OTROKA

Zaključek:
Thursday 15.10.2020
ob 11:00
ANJA KRANJC: Slikarsko raziskovanje sveta avstralskih domorodcev ob Tednu otroka - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 15.10.2020
ob 20:00
ODPADE: Kriza srednjih let, komedija Ranka Babića
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 13.10.2020
ob 19:00
JASNA JERNEJŠEK: »Za crknit smešno«. Od groteske do komedije v sodobni fotografiji, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 12.10.2020
ob 18:30
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE, Veronika Brecelj & Philipp von Steinaecker
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 12.10.2020
ob 20:30
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE, Veronika Brecelj & Philipp von Steinaecker
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 09.10.2020
ob 17:30
MIRAI, r. Mamoru Hosoda (Japonska, 2018, podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA - TEDEN OTROKA

Wednesday 07.10.2020
ob 10:00
Darilo KDNG ob Tednu otroka: Škrat iz opere, glasbeno lutkovna predstava - zaključeno za šole
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Tuesday 06.10.2020
ob 19:30
PODELITEV NAGRADE DARKO BRATINA in predpremiera filma OTAC - RAZPRODANO
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Zaključek:
Tuesday 06.10.2020
ob 17:00
MOJSTRSKA DELAVNICA z letošnjim prejemnikom nagrade Darko Bratina, Srdanom Golubovićem
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PREDSTAVITEV

Monday 05.10.2020
ob 18:00
Javna predstavitev Mednarodne znanstvene monografije 'Breda Šček – glasbena migrantka'
Goriška knjižnica Franceta Bevka, pri klavirju
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 02.10.2020
ob 17:30
ROCCA SPREMINJA SVET, r. Katja Benrath (Nemčija, 2019, podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Thursday 01.10.2020
ob 20:15
Vita Mavrič: Nokturno žlahtnih duš
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 30.09.2020
ob 20:00
1NA1 - GUŠTI IN TOMI M. - DOKONČNO ODPOVEDAN!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 28.09.2020
ob 20:30
GODALNI KVARTET DISSONANCE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 28.09.2020
ob 18:00
GODALNI KVARTET DISSONANCE in THERESA PLUT, sopran
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Saturday 26.09.2020
ob 20:15
LARA, r. Jan Ole Gerster (Nemčija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 25.09.2020
ob 19:00
ENEJ GALA: PRAV ZVITA ZVER, slike in skulpture
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 25.09.2020
ob 17:30
KOLONIJA: MULARIJA, r. Geneviève Dulude-De Celles (Kanada, 2018) 12+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Friday 25.09.2020
ob 20:15
MEDTEM KO VAS NI BILO, r. Ken Loach (Velika Britanija, Francija, Belgija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI 2020

Wednesday 23.09.2020
ob 17:00
Predavanje bioterapevta Marjana Ogorevca v obliki vodenega pogovora s Piko Rajnar in ogled dokumentarnega filma
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI 2020

Wednesday 23.09.2020
ob 20:00
Predavanje bioterapevta Marjana Ogorevca v obliki vodenega pogovora s Piko Rajnar in ogled dokumentarnega filma
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Tuesday 22.09.2020
ob 20:15
IZDAJALEC, r. Marco Bellocchio (Italija, Nemčija, Francija, Brazilija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 22.09.2020
ob 18:00
ANDREJ MEDVED: JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI ENEJA GALE PRAV ZVITA ZVER
Mestna galerija Nova Gorica
 

Flores Musicae - festival 2020

Sunday 20.09.2020
ob 21:00
Flores Musicae: Dialogos
Stolnica Sv. Hilarija in Tacijana, Gorica, Italija
 

Flores Musicae - festival 2020

Saturday 19.09.2020
ob 20:00
Flores Musicae: Tasto Solo
Cerkev Marijinega oznanjenja, Kostanjevica, Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 18.09.2020
ob 17:30
100 KILOGRAMOV DO ZVEZD, r. Marie-Sophie Chambon (Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OSKARJEVCI

Friday 18.09.2020
ob 20:15
JUDY, r. Rupert Goold (Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Flores Musicae - festival 2020

Thursday 17.09.2020
ob 20:00
Flores Musicae: Musica Cubicularis
Vila Vipolže
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 15.09.2020
ob 19:00
PETER CEROVŠEK: Predstavitev projekta Obrazi analognega / Kvantizacija rdeče in umetnika Mihe Vipotnika
Mestna galerija Nova Gorica
 

OSKARJEVCI

Friday 11.09.2020
ob 20:15
1917, r. Sam Mendes (ZDA, Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 11.09.2020
ob 17:30
NAPREJ, r. Dan Scanlon (ZDA, 2020, sinh.) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OSKARJEVCI

Tuesday 08.09.2020
ob 20:15
PARAZIT, r. Bong Joon-ho (Južna Koreja, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 07.09.2020
ob 20:15
ENSEMBLE 1781
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ENSEMBLE 1781

Monday 07.09.2020
ob 18:00
Ensemble 1781
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Friday 04.09.2020
ob 20:15
BOG OBSTAJA, IME JI JE PETRUNIJA, r. Teona Strugar Mitevska (Severna Makedonija, Belgija, Slovenija, Hrvaška, Francija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV - NEI SUONI DEI LUOGHI

Wednesday 02.09.2020
ob 20:00
Alberto Stiffoni, violina & Irina Vaterl, klavir
Grad Kromberk
 

GLASBENI KOLAŽ

Saturday 22.08.2020
ob 20:30
GLASBENI KOLAŽ: Big band NOVA s solisti, Damian Valentinuzzi, dirigent
Bevkov trg
 

GLASBENI KOLAŽ

Friday 21.08.2020
ob 20:30
GLASBENI KOLAŽ: Jani Šepetavec kvartet & Etceteral
Ploščad Silvana Furlana
 

GLASBENI KOLAŽ

Wednesday 19.08.2020
ob 20:30
GLASBENI KOLAŽ: Kabaret večer s Tjašo Fajdiga
Bevkov trg
 

GLASBENI KOLAŽ

Saturday 15.08.2020
ob 20:30
GLASBENI KOLAŽ: Etnoploč
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO SILVANA FURLANA

Wednesday 05.08.2020
ob 21:00
POLSESTRA, r. Damjan Kozole (Slovenija, Severna Makedonija, Srbija, 2019)
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO SILVANA FURLANA

Sunday 02.08.2020
ob 21:00
ČRTE V PESKU, r. Francis Alÿs (Irak, 2019)
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO SILVANA FURLANA

Saturday 01.08.2020
ob 21:00
NE POZABI DIHATI, r. Martin Turk (Slovenija, Italija, Hrvaška, 2019, 98 min.)
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO SILVANA FURLANA

Friday 31.07.2020
ob 21:00
VEČER KRATKIH - GORIŠKI AVTORJI IN DOMAČE ZGODBE
Ploščad Silvana Furlana
 

LETNI KINO SILVANA FURLANA

Thursday 30.07.2020
ob 21:00
MOJ NAJBOLJŠI PROFIL, r. Safy Nebbou (Francija, Belgija, 2019)
Ploščad Silvana Furlan
 

LETNI KINO SILVANA FURLANA

Wednesday 29.07.2020
ob 21:00
PO ISTI POTI SE NE VRAČAJ, r. Jože Babič (Slovenija (Jugoslavija)), 1965
Ploščad Silvana Furlana
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Wednesday 24.06.2020
ob 19:00
URŠULA BERLOT: Telesni razlom/Bodyfraction, prostorska postavitev
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 23.06.2020
ob 20:15
3 DNEVI Z ROMY SCHNEIDER, r. Emily Atef (Nemčija, Avstrija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 19.06.2020
ob 20:15
3 DNEVI Z ROMY SCHNEIDER, r. Emily Atef (Nemčija, Avstrija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - ČETRTEK

Thursday 18.06.2020
ob 20:15
3 DNEVI Z ROMY SCHNEIDER, r. Emily Atef (Nemčija, Avstrija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Wednesday 17.06.2020
ob 18:00
TAČKE NA PATRULJI: PRIPRAVLJENI, DIRKA, REŠEVANJE , r. Charles E. Bastien (Kanada, 2020, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 16.06.2020
ob 20:15
MED POLICAMI, r. Thomas Stuber (Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 16.06.2020
ob 18:00
URŠULA BERLOT, javno vodstvo po razstavi Telesni razlom/Bodyfraction
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 12.06.2020
ob 20:15
MED POLICAMI, r. Thomas Stuber (Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - ČETRTEK

Thursday 11.06.2020
ob 20:15
MED POLICAMI, r. Thomas Stuber (Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Wednesday 10.06.2020
ob 18:00
SLAVNA MEDVEDJA ZASEDBA SICILIJE, r. Lorenzo Mattotti (Francija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 09.06.2020
ob 20:15
DVOJNA ŽIVLJENJA, r. Olivier Assayas (Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 05.06.2020
ob 20:15
DVOJNA ŽIVLJENJA, r. Olivier Assayas (Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - ČETRTEK

Thursday 04.06.2020
ob 20:15
DVOJNA ŽIVLJENJA, r. Olivier Assayas (Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Wednesday 03.06.2020
ob 18:00
LOTI IN IZGUBLJENI ZMAJI, r. Heiki Ernits, Janno Põldma (Latvija, Estonija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 02.06.2020
ob 20:15
DEKLE, r. Lukas Dhont (Belgija, Nizozemska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 29.05.2020
ob 19:00
TRANSGRESIJE: PROSTOR, MEJA, ROB, kuratorska razstava ponovno na ogled
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 29.05.2020
ob 20:15
DEKLE, r. Lukas Dhont (Belgija, Nizozemska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - ČETRTEK

Thursday 28.05.2020
ob 20:15
DEKLE, r. Lukas Dhont (Belgija, Nizozemska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 26.05.2020
ob 18:00
MARKO KOŠAN v Mestni galeriji o razstavi TRANSGRESIJE: prostor, meja, rob
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 26.05.2020
ob 20:15
HČI MOJA, r. Laura Bispuri (Italija, Švica, Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Saturday 18.04.2020
ob 20:15
POMLADNI DIVERTIMENTO, koncert Komornega orkestra NOVA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 25.03.2020
ob 20:00
Dinamitke v koncertni izvedbi
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Saturday 07.03.2020
ob 20:15
Koncert ob 8. marcu: Lara Janković & Radio Mondo: "Večer šansonov in koncert za dva"
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 06.03.2020
ob 20:15
HČI MOJA, r. Laura Bispuri (Italija, Švica, Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.03.2020
ob 18:00
KICKBOKSERKA, r. Johan Timmers (Nizozemska, Belgija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 05.03.2020
ob 20:00
Kriza srednjih let, komedija Ranka Babića
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 03.03.2020
ob 08:30
KICKBOKSERKA, r. Johan Timmers (Nizozemska, Belgija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 03.03.2020
ob 10:20
KICKBOKSERKA, r. Johan Timmers (Nizozemska, Belgija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 02.03.2020
ob 20:15
SOLISTI DI PAVIA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 29.02.2020
ob 19:30
Hej, partizan!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 28.02.2020
ob 18:00
DEČEK NEVIHTE, r. Shawn Seet (Avstralija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Friday 28.02.2020
ob 20:15
PORTRET MLADENKE V OGNJU, r. Céline Sciamma (Francija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 28.02.2020
ob 19:00
JOŽE ŠUBIC: Glorious Twelfth, skulpture
Mestna galerija Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 28.02.2020
ob 08:30
OSMOŠOLKA, r. Bo Burnham (ZDA , 2018) 13+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 27.02.2020
ob 20:00
MARKO HATLAK, harmonika in EVA DOLINŠEK, čembalo
Grad Kromberk
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Wednesday 26.02.2020
ob 19:00
VESNA BUKOVEC: Živele!, O razstavnem projektu ob 25. obletnici festivala Mesto žensk
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 25.02.2020
ob 20:15
KAFARNAUM, r. Nadine Labaki (Libanon, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 21.02.2020
ob 20:15
KAFARNAUM, r. Nadine Labaki (Libanon, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 21.02.2020
ob 18:00
NENAVADEN TEDEN S TESSO, r. Steven Wouterlood (Nizozemska, Nemčija, 2019, podnapisi) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 18.02.2020
ob 20:15
POŽIGANJE, r. Lee Chang-dong (Južna Koreja, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 17.02.2020
ob 20:15
SIMON TRPČESKI, klavir
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Saturday 15.02.2020
ob 20:15
VALENTINOV KONCERT: Hamo & Tribute 2 love
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 14.02.2020
ob 20:15
POŽIGANJE, r. Lee Chang-dong (Južna Koreja, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 14.02.2020
ob 18:00
KRALJESTVO SEVERNEGA JELENČKA, r. Guillaume Maidatchevsky (Francija, Finska, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 14.02.2020
ob 08:30
OSMOŠOLKA, r. Bo Burnham (ZDA , 2018) 13+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 13.02.2020
ob 20:00
DANIJEL BRECELJ, klavir
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 13.02.2020
ob 20:00
EROTIKA PO EMERŠIČU, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Saturday 08.02.2020
ob 20:00
SLOVESNOST OB 40. OBLETNICI KULTURNEGA DOMA NOVA GORICA IN SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 05.02.2020
ob 09:00
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 05.02.2020
ob 11:00
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 05.02.2020
ob 13:00
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 04.02.2020
ob 20:15
TATIČI, r. Hirokazu Koreeda (Japonska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 04.02.2020
ob 12:40
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 04.02.2020
ob 09:00
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 04.02.2020
ob 11:00
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 03.02.2020
ob 09:40
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 03.02.2020
ob 11:50
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 01.02.2020
ob 19:00
PERO LOVŠIN - TI LAHKO, r. Jani Sever (Slovenija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 31.01.2020
ob 20:15
TATIČI, r. Hirokazu Koreeda (Japonska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 31.01.2020
ob 18:00
JAZ SEM WILLIAM, r. Jonas Elmer (Danska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 31.01.2020
ob 19:00
PRIMOŽ BIZJAK: Alpi Apuane, fotografije
Mestna galerija Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 31.01.2020
ob 11:00
ANJA KRANJC: Kolaž - Zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Thursday 30.01.2020
ob 20:00
Nune v akciji, glasbena komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Wednesday 29.01.2020
ob 20:00
Avdicija, komedija Jurija Zrneca
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Tuesday 28.01.2020
ob 19:00
Potohodci: BOFF na obisku - Smučanje po ognjenem obroču (2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 25.01.2020
ob 19:00
PAVAROTTI, r. Ron Howard (Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 24.01.2020
ob 18:00
BACEK JON FILM: FARMAGEDON, r. Will Becher, Richard Phelan (ZDA, Velika Britanija, Francija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 21.01.2020
ob 20:15
MEJA, r. Ali Abbasi (Švedska, Danska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 20.01.2020
ob 20:15
SIMFONIČNI ORKESTER RTV SLOVENIJA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 18.01.2020
ob 19:00
SANJE poiščejo POT, dobrodelna prireditev
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 17.01.2020
ob 20:15
MEJA, r. Ali Abbasi (Švedska, Danska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 17.01.2020
ob 18:00
MALI JETI, r. Jill Culton, Todd Wilderman (ZDA, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 16.01.2020
ob 20:00
Kriza srednjih let, komedija Ranka Babića
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Wednesday 15.01.2020
ob 20:15
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 14.01.2020
ob 20:15
DIEGO MARADONA, r. Asif Kapadia (Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 11.01.2020
ob 19:00
MARIA CALLAS, r. Tom Volf (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 10.01.2020
ob 20:15
DIEGO MARADONA, r. Asif Kapadia (Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 10.01.2020
ob 18:00
PRI ADDAMSOVIH, r. Conrad Vernon, Greg Tiernan (Velika Britanija, ZDA, Kanada, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 09.01.2020
ob 09:00
SUNE IN SUNE, r. Jon Holmberg (Švedska, 2018) 8+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Thursday 09.01.2020
ob 20:15
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 30.12.2019
ob 20:00
Seks nasveti od A do Ž
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Sunday 29.12.2019
ob 18:00
Božično-novoletni koncert Goriškega pihalnega orkestra z gostjo večera Heleno Blagne, ponovitev
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 27.12.2019
ob 20:00
ADI SMOLAR - koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Tuesday 24.12.2019
ob 19:00
VASJA KAVČIČ: Krog v kvadratu, skulpture
Mestna galerija Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Monday 23.12.2019
ob 20:15
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Monday 23.12.2019
ob 18:00
LEDENO KRALJESTVO 2., r. Chris Buck, Jennifer Lee (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Sunday 22.12.2019
ob 18:00
BOŽIČNO-NOVOLETNA PLESNA GO(vo)RICA - "LIGHT ON DANCE"
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Saturday 21.12.2019
ob 18:00
Jagodni izbor slovenskih kratkih filmov leta za otroke
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Saturday 21.12.2019
ob 19:00
Jagodni izbor slovenskih kratkih filmov leta za odrasle
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 20.12.2019
ob 18:00
ANGRY BIRDS FILM 2, r. Thurop Van Orman (ZDA, Finska, 2019, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 20.12.2019
ob 09:00
ZMAJČEK TABALUGA, r. Sven Unterwaldt (Nemčija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Friday 20.12.2019
ob 20:15
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

BOŽIČNI SEJEM

Friday 20.12.2019
ob 11:00
Božični sejem unikatnih izdelkov priznanih lokalnih ustvarjalcev
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKEL IKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 20.12.2019
ob 11:00
ANJA KRANJC: Izdelovanje prazničnih voščilnic in okraskov - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 18.12.2019
ob 20:30
Avdicija, komedija Jurija Zrneca
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Kulturno-informacijska stična točka KiT

Wednesday 18.12.2019
ob 18:00
Bohinjska proga: ob Soči po "tiru treh narodov", otvoritev razstave
Čakalnica Železniške postaje nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 17.12.2019
ob 20:15
HLADNA VOJNA, r. Paweł Pawlikowski (Poljska, Velika Britanija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Monday 16.12.2019
ob 20:15
Božično-novoletni koncert Goriškega pihalnega orkestra z gostjo večera Heleno Blagne
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 16.12.2019
ob 08:30
JAZ SEM WILLIAM, r. Jonas Elmer (Danska, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 16.12.2019
ob 10:30
ZMAJČEK TABALUGA, r. Sven Unterwaldt (Nemčija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 14.12.2019
ob 16:00
LEDENO KRALJESTVO 2., r. Chris Buck, Jennifer Lee (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 14.12.2019
ob 18:00
LEDENO KRALJESTVO 2., r. Chris Buck, Jennifer Lee (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 13.12.2019
ob 18:00
ZMAJČEK TABALUGA, r. Sven Unterwaldt (Nemčija, 2018, sinh.) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 13.12.2019
ob 20:15
HLADNA VOJNA, r. Paweł Pawlikowski (Poljska, Velika Britanija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 12.12.2019
ob 20:00
Kriza srednjih let, komedija Ranka Babića
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 10.12.2019
ob 20:15
DELO BREZ AVTORJA, r. Florian Henckel von Donnersmarck (Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 07.12.2019
ob 20:00
MUZIKA, LJUBEZEN IN KAFE, letni koncert Vokalnega ansambla Reunion
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.12.2019
ob 18:00
LEDENO KRALJESTVO 2., r. Chris Buck, Jennifer Lee (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 06.12.2019
ob 20:15
DELO BREZ AVTORJA, r. Florian Henckel von Donnersmarck (Nemčija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLEDALIŠKI KONCERT

Thursday 05.12.2019
ob 19:00
Živ, živ, živ, uživalice!!! - gledališki koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KULTURNI BAZAR V REGIJI

Wednesday 04.12.2019
ob 14:00
Kulturni bazar v regiji 2019: Nova Gorica
Mala in Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 03.12.2019
ob 20:15
STOTNIK, r. Robert Schwentke (Nemčija, Poljska, Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 02.12.2019
ob 20:15
TRIO CON BRIO KØBENHAVN
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MIKLAVŽEV SEJEM 2019

Monday 02.12.2019
ob 11:00
Miklavžev sejem unikatnih izdelkov priznanih lokalnih ustvarjalcev
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 30.11.2019
ob 18:00
LEVJI KRALJ, r. Jon Favreau (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Saturday 30.11.2019
ob 19:00
Smešno za crknit - OPOVEDANO!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 30.11.2019
ob 16:00
LEDENO KRALJESTVO 2., r. Chris Buck, Jennifer Lee (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 29.11.2019
ob 18:00
SVET IGRAČ 4, r. Josh Cooley (ZDA, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 29.11.2019
ob 20:15
STOTNIK, r. Robert Schwentke (Nemčija, Poljska, Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 29.11.2019
ob 10:20
ZBOGOM, BERLIN!, r. Fatih AKin (Nemčina, 2016) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Thursday 28.11.2019
ob 20:15
O LEPA MOJA VIDA – Slovenske ljudske balade, ljubezenske pesmi in ples
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 27.11.2019
ob 08:30
KOŠARKAR NAJ BO 2, r. Boris Bezić (Slovenija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 27.11.2019
ob 10:30
KOŠARKAR NAJ BO 2, r. Boris Bezić (Slovenija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Wednesday 27.11.2019
ob 20:00
Ljubezenske prevare, romantični muzikal
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ČEZMEJNA SODELOVANJA

Wednesday 27.11.2019
ob 20:30
Eroika Aromatika, koncert
Kulturni dom Gorica (Italija)
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 26.11.2019
ob 20:15
DOGMAN, r. Matteo Garrone (Italija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Monday 25.11.2019
ob 20:15
KOMORNI IN DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR AKADEMIJE ZA GLASBO UNIVERZE V LJUBLJANI
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Sunday 24.11.2019
ob 18:00
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Sunday 24.11.2019
ob 20:15
ZGODBE IZ KOSTANJEVIH GOZDOV, r. Gregor Božič (Slovenija, Italija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Saturday 23.11.2019
ob 20:00
Peti element, stand-up komedija Tina Vodopivca
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 23.11.2019
ob 19:00
Osrednja razstava festivala Pixxelpoint "Preverjena resničnost. Delo na umesniku se nadaljuje."
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 23.11.2019
ob 19:00
Miriam Raggam, Hanns Holger Rutz, Nayari Castillo in Reni Hofmüller: MEANDRIRANJA, razstava
Galerija Agorè
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 23.11.2019
ob 22:00
Marko Peljhan in Matthew Biederman: ZVEZDNA DOLINA (SIRIUS), razstava
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Saturday 23.11.2019
ob 15:00
MAPIRANJE MEJA, predstavitev rezultatov delavnice
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Saturday 23.11.2019
ob 17:00
TV SVOBODNA EVROPA, predstavitev projekta
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Saturday 23.11.2019
ob 20:00
GLASBA ČLOVEK-STROJ
KC Mostovna
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 23.11.2019
ob 18:00
DELAVNICA: Mapiranje meja
Akademija umetnosti, Univerza v Novi Gorici
 

PIXXELPOINT

Saturday 23.11.2019
ob 11:00
DELAVNICA: Samoiniciativna priprava slastnega skupn(ostn)ega branča
Ex-Daimond (xD)
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 23.11.2019
ob 18:00
LEDENO KRALJESTVO 2. - zaradi tehničnih težav ODPADE - nov termin 30. 11. ob 16.00
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 22.11.2019
ob 18:00
LEVJI KRALJ, r. Jon Favreau (ZDA, 2019, podnapisi) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 22.11.2019
ob 20:15
DOGMAN, r. Matteo Garrone (Italija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Friday 22.11.2019
ob 16:00
Mapiranje vmesni(ški)h prostorov umetnosti, znanosti in tehnologij, predstavitev rezultatov delavnice
Ex-Daimond
 

PIXXELPOINT

Friday 22.11.2019
ob 18:00
Andrej Kobal: GRANURISE, predstavitev
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 22.11.2019
ob 16:00
DELAVNICA: Mapiranje vmesni(ški)h prostorov umetnosti, znanosti in tehnologij
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 22.11.2019
ob 18:00
DELAVNICA: HEK(media)LAB
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Thursday 21.11.2019
ob 16:00
Jaka Železnikar: ODPRTI ZEMLJEVID, predstavitev
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Thursday 21.11.2019
ob 17:00
NOVE UMETNOSTI ZA NOVA MESTA, okrogla miza
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Thursday 21.11.2019
ob 20:00
HEALLO, rejv
Park, Casino & Hotel
 

PIXXELPOINT

Thursday 21.11.2019
ob 21:00
Abiral Khadka a.k.a. DJ Joondroid: ODSEVANJA KOTOV, videoinstalacija in DJ set
KC Mostovna
 

GLASBENA MLADINA

Thursday 21.11.2019
ob 10:00
Živ, živ, živ, uživalice!!! - gledališki koncert - zaključeno za šole
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 20.11.2019
ob 19:00
IZBOR ANIMIRANIH FILMOV IZ FESTIVALA ANIMIRANEGA FILMA ARS ELECTRONICA 2018
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 20.11.2019
ob 19:00
Jatun: RISBA: MPASTURAVACCHE: KAČA, KI SESA MLEKO, performans
Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Rotunda
 

PIXXELPOINT

Wednesday 20.11.2019
ob 17:00
pETER Purg: JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVAH IN FESTIVALU
Mestna galerija Nova Gorica in Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Wednesday 20.11.2019
ob 10:00
DELAVNICA: Droni so med nami, odprta delavnica upravljanja z droni
Ex-Daimond (xD)
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 19.11.2019
ob 20:15
BOLEČINA IN SLAVA, r. Pedro Almodóvar (Španija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Tuesday 19.11.2019
ob 17:00
Dominik Grdić: VIBRACIJA Št. 04, predstavitev zvočnega dokumentarca
Ex-Daimond
 

PIXXELPOINT

Tuesday 19.11.2019
ob 20:00
Hakan Lidbo: ALTERPLEX, predstavitev
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Tuesday 19.11.2019
ob 21:00
Chris Csíkszentmihály: DJ JAZ, ROBOTSKI ZVOČNI SISTEM, predstavitev
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Tuesday 19.11.2019
ob 16:00
MAST simpozij – med umetnostjo znanostjo in tehnologijami
Ex-Daimond (xD)
 

GLASBENI ABONMA

Monday 18.11.2019
ob 20:15
LA PASSEGGIATA, Sprehod z Rossinijem
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Monday 18.11.2019
ob 18:00
Slavko Glamočanin in pETER Purg: HEKERSKA PREOBRAZBA IGRALNIH AVTOMATOV V GLASBILA, predstavitev projekta in koncert
Park, Casino & Hotel
 

PIXXELPOINT

Monday 18.11.2019
ob 13:00
Maria Judova: KYKEON in okolje navidezne resničnosti
Arctur d.o.o.
 

PIXXELPOINT

Monday 18.11.2019
ob 21:00
BASTL INSTRUMENTS, predstavitev
Ex-Daimond
 

PIXXELPOINT

Sunday 17.11.2019
ob 10:00
Predstavitev delavnice POŠASTNI VRT!
Borov gozdiček ob knjižnici
 

PIXXELPOINT

Sunday 17.11.2019
ob 16:00
OKROGLA MIZA O MINIFESTIVALIH
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Sunday 17.11.2019
ob 13:00
Maria Judova: KYKEON in okolje navidezne resničnosti
Arctur d.o.o.
 

PIXXELPOINT

Sunday 17.11.2019
ob 12:00
DELAVNICA: Samoiniciativna priprava slastnega skupn(ostn)ega branča
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 10:00
POŠASTNI VRT, 3d delavnica
Goriška knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 13:00
Maria Judova: KYKEON in predstavitev okolja navidezne resničnosti
Arctur d.o.o.
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 16:00
Sandy Schwermer: ZAZNAVANJE PROSTORA, delavnica
Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Rotunda
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 16:00
Janus A. Luznar: ICTUSCORDIS, performans
Ex-Daimond (xD)
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 18:00
Jasna Hribernik: SU.PERSENSO.RY, videofilmski program
Kulturni dom Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 18:30
Ema Kugler: HOMO ERECTUS, videofilmski program
Kulturni dom Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 19:20
Kristina Steinbock: THE SPACE BEFORE SLEEP, videofilmski program
Kulturni dom Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 20:30
Emma Davie, Peter Mettler: POŽIVALJENJE, film (Švica, Velika Britanija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Saturday 16.11.2019
ob 20:00
TELESNI VMESNIK
KC Mostovna
 

SLOVENSKI TEDEN FILMA

Friday 15.11.2019
ob 11:10
NA SVOJI ZEMLJI, r. France Štiglic (Slovenija, 1948) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 15.11.2019
ob 18:00
SLONČEK DUMBO, r. Tim Burton (ZDA, 2019, podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 15.11.2019
ob 20:15
BOLEČINA IN SLAVA, r. Pedro Almodóvar (Španija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Friday 15.11.2019
ob 22:00
Harmonikada: Kimmo Pohjonen Skin
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Thursday 14.11.2019
ob 18:00
PREBOJ, r. Dejan Babosek (Slovenija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Thursday 14.11.2019
ob 20:15
PREBOJ, r. Dejan Babosek (Slovenija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SLOVENSKI TEDEN FILMA

Wednesday 13.11.2019
ob 11:10
NE JOČI, PETER, r. France Štiglic (Slovenija, 1964) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SLOVENSKI TEDEN FILMA

Wednesday 13.11.2019
ob 08:30
NE JOČI, PETER, r. France Štiglic (Slovenija, 1964) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SLOVENSKI TEDEN FILMA

Tuesday 12.11.2019
ob 09:00
DOLINA MIRU, r. France Štiglic (Slovenija, 1956) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SLOVENSKI TEDEN FILMA

Tuesday 12.11.2019
ob 11:10
NE JOČI, PETER, r. France Štiglic (Slovenija, 1964) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 12.11.2019
ob 20:15
BILO JE NEKOČ ... V HOLLYWOODU, r. Quentin Tarantino (ZDA, Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SLOVENSKI TEDEN FILMA

Monday 11.11.2019
ob 09:30
DOLINA MIRU, r. France Štiglic (Slovenija, 1956) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 08.11.2019
ob 20:15
BILO JE NEKOČ ... V HOLLYWOODU, r. Quentin Tarantino (ZDA, Velika Britanija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 08.11.2019
ob 18:00
GOSPOD LINK: V ISKANJU IZGUBLJENEGA DOMA, r. Chris Butler (ZDA, Kanada, 2019, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 08.11.2019
ob 20:00
Oče, gledališka predstava
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 07.11.2019
ob 08:40
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 07.11.2019
ob 11:50
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKA OSNOVNA ŠOLA

Wednesday 06.11.2019
ob 16:00
O filmskih žanrih, strokovno srečanje Filmske osnovne šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 06.11.2019
ob 11:00
NOVINARSKA KONFERENCA NA TEMO 20. MEDNARODNEGA FESTIVALA SODOBNIH UMETNIŠKIH PRAKS - PIXXELPOINT
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLEDALIŠKI KONCERT

Tuesday 05.11.2019
ob 19:00
ŽIV, ŽIV, ŽIV, UŽIVALICE!!! - gledališki koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 04.11.2019
ob 08:40
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Tuesday 29.10.2019
ob 19:00
WILHELM HEILIGER: MEDITACIJA IN FOTOGRAFIJA, fotografije
Mestna galerija Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2019

Saturday 26.10.2019
ob 11:00
Area Open Project
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2019

Saturday 26.10.2019
ob 16:00
MURRAY / HÅKER FLATEN / NILSSEN-LOVE (ZDA, Norveška)
Vila Vipolže, Goriška brda
 

OKTOBER JAZZ 2019

Friday 25.10.2019
ob 20:15
Richard Ebert Quartet
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2019

Thursday 24.10.2019
ob 20:15
Quartzite 4tet: Rok Zalokar, Marko Jugovic, Elvis Homan in Dejan Hudoklin
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Wednesday 23.10.2019
ob 20:00
Kriza srednjih let
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 22.10.2019
ob 20:15
O LJUDEH IN VASEH, r. Agnès Varda, JR (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2019

Tuesday 22.10.2019
ob 20:15
Winds Aloft – pihalni kvintet orkestra Zračnih sil ZDA v Evropi
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2019

Monday 21.10.2019
ob 20:15
Boštjan Simon Quintet: The Ark
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Zaključek:
Friday 18.10.2019
ob 11:00
ANJA KRANJC: ROČNO TKANJE - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 18.10.2019
ob 18:00
ALADIN, r. Guy Ritchie (ZDA, 2019, podnapisi) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 18.10.2019
ob 20:15
O LJUDEH IN VASEH, r. Agnès Varda, JR (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Thursday 17.10.2019
ob 20:00
Seks po slovensko, avtorska komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 15.10.2019
ob 20:15
ONI, r. Paolo Sorrentino (Italija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Tuesday 15.10.2019
ob 11:00
POBEGLA DEKLETA, r. Kim Longinotto, Ziba Mir-Hosseini (Anglija, 2001, 87 min.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Tuesday 15.10.2019
ob 13:00
FIRST CROSSINGS - 3. sklop kratkih filmov
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Tuesday 15.10.2019
ob 14:50
FIRST CROSSINGS - 4. sklop kratkih filmov
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Tuesday 15.10.2019
ob 16:30
FIRST CROSSINGS - 5. sklop kratkih filmov
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Monday 14.10.2019
ob 11:00
LJUBEZEN JE VSE, r. Kim Longinotto (Velika Britanija, ZDA, 2014)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Monday 14.10.2019
ob 14:00
FIRST CROSSINGS - 1. sklop kratkih filmov
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Monday 14.10.2019
ob 19:00
FIRST CROSSINGS, retrospektiva kratkih filmov Igorja Bezinovića
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Monday 14.10.2019
ob 20:15
FIRST CROSSINGS - 2. sklop kratkih filmov
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

EVROPSKI ART KINO DAN

Sunday 13.10.2019
ob 20:00
112, r. Gustav Möller (Danska, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

EVROPSKI ART KINO DAN

Sunday 13.10.2019
ob 10:00
KORGI: KRALJEVSKI KUŽA Z VELIKIM SRCEM, r. Ben Stassen (Belgija, 2019, sinh.) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

EVROPSKI ART KINO DAN

Sunday 13.10.2019
ob 18:00
BINTI, r. Frederike Migom (Belgija, Nizozemska, 2019, podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Saturday 12.10.2019
ob 20:15
Dovč & Gombač, koncertna turneja 2019
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 11.10.2019
ob 20:15
ONI, r. Paolo Sorrentino (Italija, Francija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 11.10.2019
ob 18:00
MOJ DEDI JE PADEL Z MARSA, r. Dražen Žarković, Marina Andree Škop (Hrvaška, Slovaška, Slovenija, Luksemburg, Norveška, Češka, BiH, 2019, podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ČEZMEJNA SODELOVANJA

Friday 11.10.2019
ob 20:00
Valentina Danelon, violina in Matteo Andri, klavir
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Thursday 10.10.2019
ob 20:00
Nune v akciji! - glasbena komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Wednesday 09.10.2019
ob 09:00
KOŠARKAR NAJ BO 2, r. Boris Bezić (Slovenija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Wednesday 09.10.2019
ob 11:00
KOŠARKAR NAJ BO 2, r. Boris Bezić (Slovenija, 2019) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Wednesday 09.10.2019
ob 19:00
WILHELM HEILIGER: Predstavitev umetnika in javno vodstvo po razstavi Meditacija in fotografija
Mestna galerija Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Tuesday 08.10.2019
ob 09:30
Medvedja simfonija - poučna zgodba o majhni punčki in velikih lumparijah - ZAKLJUČENO ZA ŠOLE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Tuesday 08.10.2019
ob 10:45
Medvedja simfonija - poučna zgodba o majhni punčki in velikih lumparijah - ZAKLJUČENO ZA ŠOLE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Monday 07.10.2019
ob 19:00
Zakaj antibiotik ne prime več? Z naturopatinjo Eriko Brajnik o zmanjšanju protimikrobne odpornosti
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 05.10.2019
ob 18:00
KOŠARKAR NAJ BO 2, r. Boris Bezić (Slovenija, 2019) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Saturday 05.10.2019
ob 20:15
IGOR IN ROSA, r. Katja Colja (Italija, Slovenija, 2019)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Friday 04.10.2019
ob 20:15
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 03.10.2019
ob 08:40
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 03.10.2019
ob 11:50
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 01.10.2019
ob 08:40
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 01.10.2019
ob 11:50
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 28.09.2019
ob 20:00
Gušto gre na romanje
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 27.09.2019
ob 18:00
DROBIŽKI 2, r. Hélène Giraud, Thomas Szabo (Francija, Kitajska, 2018, brez dialogov) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 26.09.2019
ob 20:00
Kriza srednjih let
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA UDELEŽENCEV LIKOVNE ŠOLE

Zaključek:
Thursday 26.09.2019
ob 19:00
RAZSTAVA UDELEŽENCEV LIKOVNE ŠOLE V ŠOLSKEM LETU 2018/19
Goriška knjižnica Franceta Bevka
 

FLORES MUSICAE

Sunday 22.09.2019
ob 20:00
Marco Beasley Ensemble: Le vie del cuore – Potovanje v srce italijanske renesanse
Vila Vipolže, Vipolže
 

FLORES MUSICAE

Saturday 21.09.2019
ob 20:00
4 HeartS: »Carte blanche« Tanji Vogrin: Dolce tormento – glasbeni dialogi v začetku 17. stoletja
Cerkev Sv. Križa, Kojsko
 

FLORES MUSICAE

Friday 20.09.2019
ob 20:00
Dulces Exuviae: Adieu mes amours – glasba Josquina Despreza
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

RUSKI FILMSKI TRIS

Friday 20.09.2019
ob 20:15
BOLŠOJ, r. Valery Todorovski (Rusija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 20.09.2019
ob 18:00
PEPELKO IN SKALNI TROL, Mikkel Brænne Sandemose (Norveška, 2017, podnapisi) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FLORES MUSICAE

Thursday 19.09.2019
ob 20:00
Pierre Hamon: Los pasos perdidos – Veter starega in novega sveta
Dvorana Gradu Kromberk
 

FLORES MUSICAE

Thursday 19.09.2019
ob 16:00
Pierre Hamon – Ustvarjanje glasbe za risanko »Pachamama«
Komorna dvorana Glasbene šole Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 17.09.2019
ob 08:40
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 17.09.2019
ob 11:50
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 16.09.2019
ob 08:40
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 16.09.2019
ob 11:50
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KRATKI FILMI

Saturday 14.09.2019
ob 20:15
Zbogom, začetki? Filmi za naprej v svet - Štirje kratki diplomski filmi študentov AGRFT, ki vsak po svoje gledajo svet.
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RUSKI FILMSKI TRIS

Friday 13.09.2019
ob 20:15
ROCK, r. Ivan Šahnazarov (Rusija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV

Friday 13.09.2019
ob 20:00
VALENTINA DANELON, violina, CRISTINA SANTIN, klavir
Frančiškanski samostan Kostanjevica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 13.09.2019
ob 18:00
SKRIVNO ŽIVLJENJE HIŠNIH LJUBLJENČKOV 2, r. Chris Renaud, Jonathan Del Val (ZDA, 2019, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Thursday 12.09.2019
ob 20:15
Bareté Quartet & The 1000 Streets' Orchestra
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RUSKI FILMSKI TRIS

Friday 06.09.2019
ob 20:15
SOBIBOR, r. Konstantin Khabenskiy (Rusija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.09.2019
ob 18:00
PETER PAN: ISKANJE KNJIGE NIJE, r. Chandrasekaran (Irska, 2018, sinh.) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 30.08.2019
ob 16:00
Kraški kamen v objektivu
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV

Wednesday 28.08.2019
ob 20:00
DJORDJE POPOVIĆ, klarinet, MATTEO ANDRI, klavir
Grad Kromberk
 

NOVINARSKA KONFERENCA

Tuesday 27.08.2019
ob 11:00
Novinarska konferenca: predstavitev sezone 2019/20
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV

Tuesday 09.07.2019
ob 21:00
TANGO KVINTET PIAZZOLLEKY
Park Gaspari, Latisana, Italija
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Thursday 04.07.2019
ob 19:00
ANA PEČAR: KO ME NI BILO ZRAVEN, videoinstalacije
Mestna galerija Nova Gorica
 

SAXGO19 FESTIVAL

Monday 01.07.2019
ob 21:30
Kenny Garrett Kvintet
Amfiteater Gradu Kromberk
 

SAXGO19 FESTIVAL

Saturday 29.06.2019
ob 21:30
Evan Parker, saksofon in Zlatko Kaučič, tolkala
Park Gradu Kromberk
 

SAXGO19 FESTIVAL

Friday 28.06.2019
ob 22:00
Jure Pukl Trio - Jure Pukl, Howard Curtis, Robert Jukič
Ploščad Silvana Furlana
 

SAXGO19 FESTIVAL

Thursday 27.06.2019
ob 18:00
All Together Now - koncert udeležencev delavnice klasičnega saksofona z J. Gričarjem, N. Arsenijevicem in M. Drevenškom
Dvorana Glasbene šole Nova Gorica
 

SAXGO19 FESTIVAL

Thursday 27.06.2019
ob 21:00
Maja Lisac Barroso, saksofon & Marcelo Nisinman, bandoneon
Dvorana Gradu Kromberk
 

SAXGO19 FESTIVAL

Wednesday 26.06.2019
ob 21:00
Jan Gričar in Nicolas Arsenijevic, saksofon, Sae Lee in Neža Koželj, klavir
Dvorana Glasbene šole Nova Gorica
 

SAXGO19 FESTIVAL

Tuesday 25.06.2019
ob 21:30
Jan Kus & Slavo Rican Assembly
Bevkov trg Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 18.06.2019
ob 20:00
Marko Feri, kitara in Janoš Jurinčič, kitara
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

SAXGO19

Tuesday 18.06.2019
ob 11:00
Novinarska konferenca SAXGO19
Park ob Gallus baru
 

ČEZMEJNA SODELOVANJA

Sunday 16.06.2019
ob 19:00
Up the Gain Festival – Across The Border 2019
Parkirišče ob Železniški postaji Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 11.06.2019
ob 20:00
BREDA ŠČEK – poklon primorski glasbenici in skladateljici
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 11.06.2019
ob 09:00
Mednarodni znanstveni simpozij: Breda Šček (1893-1968)
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 07.06.2019
ob 19:00
BOŠTJAN KAVČIČ: Linija, pregledna razstava ORGanizmov 2002-2019
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 04.06.2019
ob 18:00
Mladi glasbeni biseri - nagrajenci primorskih glasbenih šol na državnih in mednarodnih tekmovanjih
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

JAVNO VODSTVO

Wednesday 29.05.2019
ob 18:00
BOŠTJAN KAVČIČ, javno vodstvo po razstavi Linija
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 28.05.2019
ob 20:00
Mojca Batič, violina, Ana Souza Leban, oboa in Tea Plesničar, harfa
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

SODELOVANJA

Friday 24.05.2019
ob 12:00
JSKD: Tekmovanju otroških in mladinskih pevskih zborov Primorske 2019
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 21.05.2019
ob 20:00
Nadježda Budnickaja, violina, Sanja Repše, violončelo in Miha Štokelj, klavir
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

GLASBENI ABONMA

Monday 20.05.2019
ob 20:15
KOMORNI ORKESTER FRANZ LISZT IZ BUDIMPEŠTE, Gottlieb Wallisch - klavir, Hartmut Rohde - dirigent
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SODELOVANJA

Saturday 18.05.2019
ob 18:00
Festival VIZIJE: VODA (Lutkovna skupina Zrna/Krožnik, Društvo Koruzno zrno, Slovenska Bistrica)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SODELOVANJA

Friday 17.05.2019
ob 17:00
Festival VIZIJE: CAFÉ EVROPA (Generacija generaciji, Društvo Gledališče Glej, Ljubljana)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 14.05.2019
ob 20:00
Rebeka Pregelj, sopran in Tadej Podobnik, klavir
Frančiškanski samostan Kostanjevica v Novi Gorici
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 10.05.2019
ob 18:00
ZIMSKE MUHE, r. Olmo Omerzu (Češka, Slovenija, Poljska, Slovaška, 2018) 14 +
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Friday 10.05.2019
ob 20:00
TRANZIT, r. Christian Petzold (Nemčija, Francija, 2018)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 10.05.2019
ob 19:00
ALEKSIJ KOBAL: PODTAKNJENCI, slike
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Thursday 09.05.2019
ob 08:30
UČITELJ ŽABA, r. Anna van der Heide (Nizozemska, 2016) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SODELOVANJA

Thursday 09.05.2019
ob 20:30
"Ruska noč" - koncert Mance Izmajlove
Kulturni dom
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Wednesday 08.05.2019
ob 20:00
KO IZGUBIŠ VSE, r. Xavier Legrand (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Wednesday 08.05.2019
ob 09:30
ZVERINICE IZ GOZDA HOKIPOKI, r. Rasmus A. Sivertsen ( Norveška, 2016, sinh.) - zaklučeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2019

Tuesday 07.05.2019
ob 20:00
Bodeča neža: Mysteria vitae Christi, gregorijanski napevi
Župnijska cerkev Marijinega oznanjenja na Kostanjevici
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Tuesday 07.05.2019
ob 20:00
UTOYA – 22. JULIJA, r. Erik Poppe (Norveška, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 26.04.2019
ob 11:00
Petra Doljak: Od odpadka do modnega dodatka - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 25.04.2019
ob 20:00
UKRADLI SO MI MLADOST, plesno-glasbena predstava ob dnevu upora proti okupatorju
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Wednesday 17.04.2019
ob 19:00
BARBARA BORČIĆ: Samoorganiziranje v umetnosti ali Kjer se srečata umetniška in teoretska praksa, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 17.04.2019
ob 18:00
Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške, 3. dan
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 16.04.2019
ob 18:00
Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške, 2. dan
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 15.04.2019
ob 18:00
Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške, 1. dan
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SODELOVANJA

Sunday 14.04.2019
ob 18:00
University of Bristol Chamber Orchestra & Choir
Kulturni dom Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 13.04.2019
ob 20:00
Legenda se vrača: Vlado Kalember in Klapa More (Šibenik)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 12.04.2019
ob 18:00
ZEMLJA: NEPOZABEN DAN, r. Richard Dale, Fan Lixin, Peter Webber (VB, Kitajska, 2017, podnapisi) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA

Thursday 11.04.2019
ob 19:00
Podarimo vam pesem, dobrodelna prireditev
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Wednesday 10.04.2019
ob 20:15
KOMBO C, predstavitev nove zgoščenke
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 09.04.2019
ob 20:15
ZBOGOM, BERLIN!, r. Fatih AKin (Nemčina, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MESTO KNJIGE 2019

Tuesday 09.04.2019
ob 18:00
Literarni večer s pisateljico Majo Haderlap
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 08.04.2019
ob 20:15
ORKESTER MITTELEUROPA, Meta Fajdiga - klavir, Marco Guidarini - dirigent
Velika dvorana kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 05.04.2019
ob 20:15
ZBOGOM, BERLIN!, r. Fatih AKin (Nemčina, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 05.04.2019
ob 19:00
To phôs, svetloba, lumen … in tema kot črno sonce v sliki in sodobni poeziji, kuratorska razstava
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 05.04.2019
ob 18:00
LEGO FILM 2, r. Mike Mitchell, Trisha Gum (Danska, Kanada, Norveška, Avstralija, ZDA, 2019, podnapisi)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 04.04.2019
ob 20:30
Predstava za vsako priložnost, glasbena komedija - NADOMESTNI DATUM!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 03.04.2019
ob 09:00
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 02.04.2019
ob 20:15
BREZ LJUBEZNI, r. Andrej Zvjagincev (Rusija, Francija, Nemčija, Belgija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 02.04.2019
ob 19:00
ANDREJ MEDVED: Javno vodstvo po razstavi in predavanje o sodobnem slovenskem slikarstvu
Mestna galerija Nova Gorica
 

POTOHODCI

Monday 01.04.2019
ob 19:00
The Undamaged - predstavitev akcije in projekcija dokumentarnega filma
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OSKARJEVCI

Saturday 30.03.2019
ob 19:00
NAJLJUBŠA, r. Yorgos Lanthimos (Irska, ZDA, Velika Britanija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 29.03.2019
ob 18:00
ZVERJASEC in ZVERJAŠČEK, r. Max Lang, Jakob Schuh // Uwe Heidschötter, Johannes Weiland (Velika Britanija, Nemčija, 2009 // 2011, sinh.) 3+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 29.03.2019
ob 20:15
BREZ LJUBEZNI, r. Andrej Zvjagincev (Rusija, Francija, Nemčija, Belgija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 29.03.2019
ob 20:00
Barbi šov: 50 odtenkov ženske, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 28.03.2019
ob 20:00
TRIO METAMORFOZE - Liene Dobičina - flavta, Zane Jurēvica - flavta, Zane Rubesa - klavir
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 28.03.2019
ob 20:00
Seks nasveti od A do Ž
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Wednesday 27.03.2019
ob 11:00
ANJA KRANJC, Spoznavanje modernega slikarstva - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 27.03.2019
ob 08:30
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 26.03.2019
ob 20:15
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 26.03.2019
ob 08:45
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 26.03.2019
ob 12:00
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 25.03.2019
ob 08:45
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 25.03.2019
ob 12:00
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OSKARJEVCI

Monday 25.03.2019
ob 19:00
MOŽ IZ OZADJA, r. Adam McKay (ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Saturday 23.03.2019
ob 20:15
Orkester Mitteleuropa: "The other side" - druga stran rocka
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 22.03.2019
ob 18:00
KAKO IZURITI SVOJEGA ZMAJA 3, r. Dean DeBlois (ZDA, 2019, sinh.) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 22.03.2019
ob 20:15
ČUDO, r. Stephen Chbosky (ZDA, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 21.03.2019
ob 18:00
TRIJE TENORJI - dobrodelni koncert Lions klub Nova Gorica
Velika dvorahna Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 19.03.2019
ob 20:15
FOXTROT, r. Samuel Maoz (Izrael, Francija, Nemčija, Švica, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 19.03.2019
ob 19:00
Od tu dalje, onkraj in še dlje ali Kratki film kot filmski format eksperimentiranja, pogovor s Petrom Cerovškom in projekcija
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 18.03.2019
ob 18:00
MENOPAVZA, muzikal s Heleno Blagne, Salome, Zvezdano Mlakar in Urško Vučak
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 16.03.2019
ob 20:30
Marko Hatlak & FUNtango Iztok Mlakar, poseben gost
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 15.03.2019
ob 18:00
KAPITAN MORTEN IN KRALJICA PAJKOV, r. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt (Irska, Estonija, Finska, VB, 2018) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 15.03.2019
ob 20:15
FOXTROT, r. Samuel Maoz (Izrael, Francija, Nemčija, Švica, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Wednesday 13.03.2019
ob 19:00
KUSTOSOVA SOBA. IGOR ZABEL: KAKO NAREDITI UMETNOST VIDNO?, r. Damjan Kozole (Slovenija, 2018, 64 min.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Tuesday 12.03.2019
ob 20:15
IRENA KAVČIČ - flavta, TOMMASO LONQUICH - klarinet, KVARTET ZAÏDE, IZTOK HRASTNIK - kontrabas
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OSKARJEVCI

Monday 11.03.2019
ob 19:00
ZELENA KNJIGA, r. Peter Farrelly (ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 09.03.2019
ob 19:00
ŠUM BALKANA, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 08.03.2019
ob 18:00
SLON KOLESARI PO SVETU kratki animirani filmi 3+
Mla dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Friday 08.03.2019
ob 20:15
Trieste Early Jazz Orchestra - TEJO
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 08.03.2019
ob 19:00
NATALIJA ŠERUGA GOLOB: SALVE REGINA III.
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 05.03.2019
ob 20:15
SREČEN KONEC, r. Michael Haneke (Francija, Nemčija, Avstrija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Monday 04.03.2019
ob 19:00
Jakob J. Kenda: Apalaška pot - predstavitev knjige in potopisno predavanje
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 01.03.2019
ob 18:00
SPIDER-MAN: NOVI SVET, r. Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman (ZDA, 2018, sinh.) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 01.03.2019
ob 20:15
SREČEN KONEC, r. Michael Haneke (Francija, Nemčija, Avstrija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Wednesday 27.02.2019
ob 20:00
BOHEMIAN RHAPSODY, r. Bryan Singer (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Wednesday 27.02.2019
ob 18:00
RALPH RUŠI INTERNET: RAZBIJAČ RALPH 2, r. Phil Johnston, Rich Moore (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 26.02.2019
ob 20:15
O TELESU IN DUŠI, r. Ildikó Enyedi (Madžarska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Tuesday 26.02.2019
ob 18:00
MIA IN BELI LEV, r. Gilles de Maistre (Francija, Južna Afrika, Nemčija, 2018, 98 min., podnapisi) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 22.02.2019
ob 18:00
MARY POPPINS SE VRAČA, r. Rob Marshall (ZDA, 2018, podnapisi, 120 min.) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKEL IKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 22.02.2019
ob 11:00
ANA MARAŽ: Ilustracija - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 22.02.2019
ob 20:15
O TELESU IN DUŠI, r. Ildikó Enyedi (Madžarska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 22.02.2019
ob 10:30
DRUŽINA, r. Rok Biček (Slovenija, Avstrija, 2017) - ZAKLJUČENO ZA ŠOLE
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 21.02.2019
ob 20:00
NADEŽDA TOKAREVA - violina, LOVORKA NEMEŠ DULAR - klavir
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 21.02.2019
ob 20:00
Profesor Kuzman mlajši
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Izredni koncerti

Wednesday 20.02.2019
ob 20:15
Big band RTV Slovenija in Klemen Slakonja
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 19.02.2019
ob 20:15
STALINOVA SMRT, r. Armando Iannucci (Velika Britanija, Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 19.02.2019
ob 19:00
JASNA JERNEJŠEK: Balzamirana lepota. »Umri mlad, da boš lepo truplo.«, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 18.02.2019
ob 20:15
JASMINKA STANČUL, klavir
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 16.02.2019
ob 19:00
MARLEY, r. Kevin MacDonald (Velika Britanija, ZDA, 2011)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 15.02.2019
ob 18:00
FERGI: DIRKA, r. Peder Hamdahl Næss (Norveška, 2016, sinh.) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 15.02.2019
ob 20:15
STALINOVA SMRT, r. Armando Iannucci (Velika Britanija, Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 15.02.2019
ob 08:00
LEPI FANT, r. Felix van Groeningen (ZDA, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZREDNI KONCERTI

Thursday 14.02.2019
ob 20:15
Vlatko Stefanovski in Big band Orkestra Slovenske vojske
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Wednesday 13.02.2019
ob 19:00
BOHEMIAN RHAPSODY, r. Bryan Singer (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Tuesday 12.02.2019
ob 19:00
RODIN, r. Jacques Doillon (Francija, ZDA, Belgija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 11.02.2019
ob 18:00
MENOPAVZA, muzikal s Heleno Blagne, Salome, Zvezdano Mlakar in Urško Vučak
Velika dvorana Kulturni dom Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 11.02.2019
ob 20:30
MENOPAVZA, muzikal s Heleno Blagne, Salome, Zvezdano Mlakar in Urško Vučak
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 11.02.2019
ob 11:00
DELAVNICA, r. Laurent Cantet (Francija, 2017, 113 min., podnapisi) 16+ - zaključeno za šolo
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Thursday 07.02.2019
ob 18:00
SUPER FUZBALISTIČNI, r. Miguel Ángel Lamata (Španija, 2018, 103 min., podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Thursday 07.02.2019
ob 20:00
BOHEMIAN RHAPSODY, r. Bryan Singer (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Wednesday 06.02.2019
ob 19:00
BOHEMIAN RHAPSODY, r. Bryan Singer (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 05.02.2019
ob 20:15
VSAKA DOBRA ZGODBA JE LJUBEZENSKA ZGODBA, r. Rajko Grlić, Matjaž Ivanišin (Slovenija, Hrvaška, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OB KULTURNEM PRAZNIKU

Monday 04.02.2019
ob 20:00
Osrednja slovesnost Mestne občine Nova Gorica ob slovenskem kulturnem prazniku
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 02.02.2019
ob 19:00
BOHEMIAN RHAPSODY, r. Bryan Singer (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 02.02.2019
ob 16:30
Dodatna projekcija: BOHEMIAN RHAPSODY, r. Bryan Singer (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Saturday 02.02.2019
ob 08:30
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Saturday 02.02.2019
ob 10:30
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 01.02.2019
ob 18:00
POLDI, PUSTOLOVŠČINE POGUMNEGA PTIČKA, r. Árni Ásgeirsson (Islandija, Belgija, 2018, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 01.02.2019
ob 20:15
VSAKA DOBRA ZGODBA JE LJUBEZENSKA ZGODBA, r. Rajko Grlić, Matjaž Ivanišin (Slovenija, Hrvaška, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 01.02.2019
ob 19:00
FIVE LADIES (PET DAM), mednarodna slikarska razstava
Mestna galerija Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 31.01.2019
ob 20:00
MARTIN BELIČ - flavta, IVAN FERČIČ - klavir
Grad Kromberk
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 29.01.2019
ob 20:15
FANTASTIČNA ŽENSKA, r. Sebastián Lelio (Čile, ZDA, Nemčija, Španija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 26.01.2019
ob 19:00
GRACE JONES, r. Sophie Fiennes (Velika Britanija, Irska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 26.01.2019
ob 19:00
Gušto gre na romanje, monokomedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 25.01.2019
ob 18:00
LOS BANDO, r. Christian Lo (Norveška, 2018, 94 min., podnapisi) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 25.01.2019
ob 20:15
FANTASTIČNA ŽENSKA, r. Sebastián Lelio (Čile, ZDA, Nemčija, Španija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Izredni koncerti

Thursday 24.01.2019
ob 20:15
Odpade zaradi bolezni: BIG BAND RTV SLOVENIJA in KLEMEN SLAKONJA. Nadomestni datum: 20. 2. 2019
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 22.01.2019
ob 20:15
UBIJANJE SVETEGA JELENA, r. Giorgos Lanthimos (Velika Britanija, Irska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Monday 21.01.2019
ob 19:00
Z naturopatinjo Eriko Brajnik o depresiji
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 18.01.2019
ob 18:00
NEVERJETNA ZGODBA O VELIKANSKI HRUŠKI, r. Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam, Philip Einstein Lipski (Danska, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 18.01.2019
ob 20:15
UBIJANJE SVETEGA JELENA, r. Giorgos Lanthimos (Velika Britanija, Irska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Wednesday 16.01.2019
ob 20:00
Predstava za vsako priložnost, glasbena komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 15.01.2019
ob 20:15
DVOJNI LJUBIMEC, r. François Ozon (Francija, Belgija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 14.01.2019
ob 20:15
ŽIGA BRANK - violina, PETAR MILIĆ - klavir
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 12.01.2019
ob 19:00
WHITNEY, r. Kevin MacDonald (Velika Britanija, ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 11.01.2019
ob 18:00
ASTERIX IN SKRIVNOST ČAROBNEGA NAPOJA, r. Alexandre Astier in Louis Clichy (Francija, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 11.01.2019
ob 20:15
DVOJNI LJUBIMEC, r. François Ozon (Francija, Belgija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Wednesday 09.01.2019
ob 20:00
MENOPAVZA, muzikal
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KRATKI FILMI

Tuesday 08.01.2019
ob 19:00
SODOBNI SLOVENSKI KRATKI ANIMIRANI FILMI po izboru Igorja Prassla
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 05.01.2019
ob 19:00
POJ MI PESEM, r. Miran Zupanič (Slovenija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 04.01.2019
ob 18:00
ČAROBNA ZIMA V MUMINDOLU, r. Ira Carpelan, Jakub Wronski (Finska, Poljska, 2017, sinh.) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVENABONMAJSKI KONCERT

Saturday 22.12.2018
ob 20:15
RAZPRODANO! Božično-novoletni koncert Goriškega pihalnega orkestra z Otom Pestnerjem
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 21.12.2018
ob 19:00
IŠTVAN IŠT HUZJAN: NAPLAVINE, konceptualna prostorska postavitev
Mestna galerija Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Friday 21.12.2018
ob 17:30
ANIMIRANI FILMI ZA OTROKE
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Friday 21.12.2018
ob 18:30
KRATKI FILMI 21. FESTIVALA SLOVENSKEGA FILMA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Friday 21.12.2018
ob 20:00
KLASIKI PO IZBORU DRUŠTVA SLOVENSKIH REŽISERJEV IN SLOVENSKEGA FILMSKEGA CENTRA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 20.12.2018
ob 09:00
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 20.12.2018
ob 11:00
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 20.12.2018
ob 20:00
PISMO ROSNO! Vsega je kriv poštar...
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 19.12.2018
ob 19:00
BOŽIČNO-NOVOLETNA PLESNA GO(vo)RICA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 18.12.2018
ob 20:15
V CIAMBRI, r. Jonas Carpignano (Italija, ZDA, Francija, Švedska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 15.12.2018
ob 18:00
GRINCH, r. Yarrow Cheney in Scott Mosier (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 14.12.2018
ob 18:00
GRINCH, r. Yarrow Cheney in Scott Mosier (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 14.12.2018
ob 20:15
V CIAMBRI, r. Jonas Carpignano (Italija, ZDA, Francija, Švedska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI DNEVI LUX

Thursday 13.12.2018
ob 19:00
BOJEVNICA, r. Benedikt Erlingsson (Islandija, Francija, Ukrajina, 2018) - brezplačna projekcija
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 12.12.2018
ob 20:00
PREDSTAVA ZA VSAKO PRILOŽNOST, glasbena komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 11.12.2018
ob 20:15
KABINET ČUDES, r. Todd Haynes (ZDA, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA

Tuesday 11.12.2018
ob 09:30
AFRIŠKO SONCE, dramsko-lutkovni muzikal o spoštovanju in ljubezni do narave
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA

Tuesday 11.12.2018
ob 10:30
AFRIŠKO SONCE dramsko-lutkovni muzikal o spoštovanju in ljubezni do narave
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI DNEVI LUX

Monday 10.12.2018
ob 19:00
STIKS, r. Wolfgang Fischer (Nemčija, Avstrija, 2018) - brezplačna projekcija
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Sunday 09.12.2018
ob 16:30
Madagaskar, pustolovski muzikal
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Sunday 09.12.2018
ob 19:00
Madagaskar, pustolovski muzikal
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 07.12.2018
ob 18:00
PIKICA, KOKO IN DIVJI NOSOROG, r. Jannik Hastrup (Danska, 2018, sinh.) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 07.12.2018
ob 20:15
KABINET ČUDES, r. Todd Haynes (ZDA, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA

Wednesday 05.12.2018
ob 10:00
"EN, DVA, TRI, …" - plesna predstava za otroke
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Wednesday 05.12.2018
ob 19:00
MARKO POGAČNIK: SLOVENIJA ČUDEŽNA, predstavitev knjige
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 04.12.2018
ob 20:15
ŽAREK V SRCU, r. Claire Denis (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MIKLAVŽEV SEJEM

Tuesday 04.12.2018
ob 12:00
Miklavžev sejem 2018
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 03.12.2018
ob 20:15
KOMORNI GODALNI ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE, Nika Toškan, violina
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 03.12.2018
ob 11:15
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - projekcija in pogovor - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVENABONMAJSKI KONCERT

Saturday 01.12.2018
ob 20:00
40-LET PRIZME OPTIMIZMA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 30.11.2018
ob 18:00
SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK, r. Gary Wang (Kitajska, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 30.11.2018
ob 20:15
ŽAREK V SRCU, r. Claire Denis (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 29.11.2018
ob 18:00
Slavnostna akademija ob 70-letnici Glasbene šole Nova Gorica
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI DNEVI LUX

Wednesday 28.11.2018
ob 19:00
DRUGA STRAN VSEGA, r. Mila Turajlić (Srbija, Francija, Katar, 2017) - brezplačna projekcija
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 27.11.2018
ob 20:15
VSI VEJO, r. Asghar Farhadi (Francija, Italija, Španija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 27.11.2018
ob 08:30
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 26.11.2018
ob 08:30
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - projekcija in pogovor - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 26.11.2018
ob 11:15
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) - projekcija in pogovor - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 26.11.2018
ob 18:00
Kulturna prireditev: Sonce me je s sabo vzelo
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PREDSTAVA

Saturday 24.11.2018
ob 20:00
RAZOČARANA GOSPODINJA PRI SEKSOLOGU
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 23.11.2018
ob 18:00
GAJIN SVET, r. Peter Bratuša (Slovenija, 2018) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 23.11.2018
ob 20:15
VSI VEJO, r. Asghar Farhadi (Francija, Italija, Španija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Friday 23.11.2018
ob 17:30
BridA, zaključno javno vodstvo po razstavi INTELIGENTI OPAZOVALEC
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVENABONMAJSKI KONCERT

Thursday 22.11.2018
ob 20:15
KATALENA: Človek ni zver
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 22.11.2018
ob 08:30
CANKAR, r. Amir Muratović (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 21.11.2018
ob 20:00
JANEZ DOVČ: TESLA, glasbeno gledališka predstava
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 21.11.2018
ob 13:00
JANEZ DOVČ: TESLA, glasbeno gledališka predstava - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Tuesday 20.11.2018
ob 17:00
Irena Pivka, Brane Zorman: Predstavitev projektov Hodi.TI in UHEL
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Tuesday 20.11.2018
ob 16:00
Irena Pivka, Brane Zorman: Hodi.TI, in-situ večmedijski performans
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Tuesday 20.11.2018
ob 19:00
Izbor animiranih filmov iz Festivala animiranega filma Ars Electronica 2017
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Monday 19.11.2018
ob 19:00
LUCA GIULIANI: Opazujemo, torej sem, predavanje
Galerija Agorè, Gorica (I)
 

PIXXELPOINT

Sunday 18.11.2018
ob 10:00
OPENLAB Z AMRO umetniki (Art Meets Radical Openess), pogovor, predstavitev umetnikov in razstave ter umetniška intervencija
Galerija Agorè, Gorica (I)
 

PIXXELPOINT

Sunday 18.11.2018
ob 14:00
“Bodi Jimi tudi ti!”, delavnica
Grad Kromberk
 

PIXXELPOINT

Saturday 17.11.2018
ob 12:00
VANDRANJE GORIC, mapiranje Gorice/Nove Gorice, delavnica za zaključeno skupino in izven
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Saturday 17.11.2018
ob 14:00
POETIČNI ULIČNI SPREHOD, delavnica
Galerija Agorè, Gorica (I)
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 17.11.2018
ob 18:30
whois.com/pillwein/, delavnica
Galerija Agorè, Gorica (I)
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 17.11.2018
ob 20:00
Rock'n'Roll - stand up predstava Tina Vodopivca
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Friday 16.11.2018
ob 20:15
ČUVARKE, r. Xavier Beauvois (Švica, Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 16.11.2018
ob 18:00
CHRISTOPHER ROBIN, r. Marc Forster (ZDA, 2018, podnapisi) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 16.11.2018
ob 23:00
OTVORITEV 19. MEDNARODNEGA FESTIVALA SODOBNIH UMETNIŠKIH PRAKS - PIXXELPOINT in festivalska uvertura
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 15.11.2018
ob 20:00
ČAKALNICA, komedija z Janezom Hočevarjem Rifletom in Ladom Bizovičarjem
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PILSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 15.11.2018
ob 13:00
TISOČ UR BRIDKOSTI ZA ENO URO VESELJA - IVAN CANKAR, r. Dušan Moravec (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 14.11.2018
ob 13:00
TISOČ UR BRIDKOSTI ZA ENO URO VESELJA - IVAN CANKAR, r. Dušan Moravec (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 13.11.2018
ob 20:15
DRUŽINAm, r. Rok Biček (Slovenija, Avstrija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 13.11.2018
ob 13:00
TISOČ UR BRIDKOSTI ZA ENO URO VESELJA - IVAN CANKAR, r. Dušan Moravec (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 12.11.2018
ob 20:15
ZAGREBŠKI KVARTET SAKSOFONOV, BOJAN GORIŠEK - klavir, MILKO LAZAR - klavir
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 10.11.2018
ob 17:00
Menopavza, muzikal
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 09.11.2018
ob 18:00
MALA NOGA, r. Karey Kirkpatrick (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 09.11.2018
ob 20:15
DRUŽINA, r. Rok Biček (Slovenija, Avstrija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Thursday 08.11.2018
ob 11:00
Novinarska konferenca na temo 19. mednarodnega festivala sodobnih umetniških praks PIXXELPOINT
Mestna galerija Nova Gorica
 

POTOHODCI

Wednesday 07.11.2018
ob 19:00
MAJA MEGLA: Stres, kuga sodobnega časa
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 07.11.2018
ob 09:30
CANKAR, r. Amir Muratović (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 07.11.2018
ob 12:00
CANKAR, r. Amir Muratović (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Tuesday 06.11.2018
ob 20:15
CANKAR, r. Amir Muratović (Slovenija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 06.11.2018
ob 12:00
CANKAR, r. Amir Muratović (Slovenija, 2018) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2018

Saturday 27.10.2018
ob 16:00
The Thing - RAZPRODANO!
Vila Vipolže
 

OKTOBER JAZZ 2018

Saturday 27.10.2018
ob 11:00
EAST WEST DAYDREAMS: Alexander Balanescu, Javier Girotto in Zlatko Kaučič
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2018

Friday 26.10.2018
ob 20:15
JANI ŠEPETAVEC (AT - LASTic) TRIO
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 26.10.2018
ob 19:00
RENE RUSJAN: EPIZODE SPOMINA V MREŽENJU, (ne)pregledna razstava
Mestna galerija Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2018

Thursday 25.10.2018
ob 20:15
RATKO ZJAČA – STEFANO BEDETTI NOCTURNAL BAND
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ 2018

Wednesday 24.10.2018
ob 20:15
SLONEDEST: Tjaša Fajdiga, Robert Rebane & Jetse de Jong
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 23.10.2018
ob 18:00
RENE RUSJAN, JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI EPIZODE SPOMINA V MREŽENJU
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 23.10.2018
ob 20:15
NE SKRBI, PEŠ NE BO PRIŠEL DALEČ, r. Gus Van Sant (ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Friday 19.10.2018
ob 11:00
RENE RUSJAN, JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI EPIZODE SPOMINA V MREŽENJU
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 19.10.2018
ob 18:00
NEVERJETNI 2, r. Brad Bird (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Zaključek:
Friday 19.10.2018
ob 11:00
ANJA KRANJC: RISANJE Z OGLJEM - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 19.10.2018
ob 20:15
NE SKRBI, PEŠ NE BO PRIŠEL DALEČ, r. Gus Van Sant (ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVENABONMAJSKI KONCERT

Thursday 18.10.2018
ob 20:15
KIRSTY ALMEIDA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Wednesday 17.10.2018
ob 11:00
TEKSTONSKE PLOŠČE, r. Peter Mettler (Kanada, 1992) - za šole in izven
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Wednesday 17.10.2018
ob 17:00
Prvi poleti /Primi voli
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Wednesday 17.10.2018
ob 18:00
NA GLAVI, r. Peter Mettler (Kanada, 1989)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL POKLON VIZIJI

Wednesday 17.10.2018
ob 21:00
USTAVA REPUBLIKE HRVAŠKE, r. Rajko Grlić (Hrvaška, Češka, Slovenija, Makedonija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 16.10.2018
ob 20:15
MARY SHELLEY, r. Haifaa Al-Mansour (Velika Britanija, ZDA, Luksemburg, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Saturday 13.10.2018
ob 20:15
ZVEZDA JE ROJENA, r. Bradley Cooper (ZDA, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 12.10.2018
ob 20:15
MARY SHELLEY, r. Haifaa Al-Mansour (Velika Britanija, ZDA, Luksemburg, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 11.10.2018
ob 20:00
Tvoj bodoči bivši mož, avtorska komedija Vida Valiča
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Tuesday 09.10.2018
ob 20:15
TKANJE POGLEDOV - JOŽE DOLMARK, r. Boris Jurjaševič (Slovenija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SLAVNOSTNA PRIREDITEV

Saturday 06.10.2018
ob 20:00
CVETJE Z VRTOV PATRA STANISLAVA: Slavnostna prireditev ob 100-letnici smrti patra Stanislava Škrabca
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 05.10.2018
ob 18:00
UKRADENA PRINCESA, r. Oleh Malamuzh (Ukrajina, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Friday 05.10.2018
ob 09:00
MOJA ŽIRAFA, r. Barbara Bredero (Nizozemska, Nemčija, Belgija, 2017) - zaključeno za šole
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Friday 05.10.2018
ob 10:30
MOJA ŽIRAFA, r. Barbara Bredero (Nizozemska, Nemčija, Belgija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVENABONMAJSKI KONCERT

Thursday 04.10.2018
ob 20:15
HAMO & BUČAR, razprodano!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Wednesday 03.10.2018
ob 09:00
MOJA ŽIRAFA, r. Barbara Bredero (Nizozemska, Nemčija, Belgija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Wednesday 03.10.2018
ob 10:30
MOJA ŽIRAFA, r. Barbara Bredero (Nizozemska, Nemčija, Belgija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA UDELEŽENCEV LIKOVNE ŠOLE

Tuesday 02.10.2018
ob 18:00
Razstava del udeležencev Likovne šole v Mestni galeriji Nova Gorica
Goriška knjižnica Franceta Bevka
 

TEDEN OTROKA

Tuesday 02.10.2018
ob 09:30
TROBLA IN KLJUČ, lutkovno igrana predstava z elementi plesa in glasbe - zaključeno za šole
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Tuesday 02.10.2018
ob 10:30
TROBLA IN KLJUČ, lutkovno igrana predstava z elementi plesa in glasbe - zaključeno za šole
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Monday 01.10.2018
ob 10:30
MOJA ŽIRAFA, r. Barbara Bredero (Nizozemska, Nemčija, Belgija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Monday 01.10.2018
ob 09:00
MOJA ŽIRAFA, r. Barbara Bredero (Nizozemska, Nemčija, Belgija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FLORES MUSICAE 2018

Sunday 30.09.2018
ob 18:00
FLORES MUSICAE: La Lyra (Slovenija, Italija)
Cerkev sv. Križa, Kojsko
 

FLORES MUSICAE 2018

Saturday 29.09.2018
ob 20:00
FLORES MUSICAE: Ensemble Ricercare Antico (Italija)
Grad Kromberk
 

FLORES MUSICAE 2018

Friday 28.09.2018
ob 20:00
FLORES MUSICAE: Norbert Rodenkirchen & Sabine Lutzenberger
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 28.09.2018
ob 18:00
JAMSKI ČLOVEK, r. Nick Park (Velika Britanija, ZDA, Francija, 2018, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Flores Musicae 2018

Thursday 27.09.2018
ob 20:00
FLORES MUSICAE: Makalonca (Slovenija)
Grad Kromberk
 

FLORES MUSICAE 2018

Thursday 27.09.2018
ob 17:00
FLORES MUSICAE: V iskanju najstarejše slovenske glasbene dediščine
Glasbena šola Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Wednesday 26.09.2018
ob 20:15
ZBOR in ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE, uvodni koncert Glasbenega abonmaja
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 25.09.2018
ob 17:30
Muzikal Peter Pan, darilo Mestne občine Nova Gorica
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Saturday 22.09.2018
ob 20:15
MAMMA MIA! SPET ZAČENJA SE, r. Ol Parker (ZDA, Velika Britanija, 2018)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 21.09.2018
ob 18:00
ZAČARANI PRINC, r. Ross Venokur (Kanada, ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV

Thursday 20.09.2018
ob 20:15
MED ZVOKI KRAJEV: Mladinski simfonični orkester Alpina
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 14.09.2018
ob 18:00
RAČKA, RAČKA, GOS, r. Christopher Jenkins (Kitajska, ZDA, 2018, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 14.09.2018
ob 19:00
Koncert ob prazniku priključitve Primorske k matični domovini
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KONCERTI IZVEN

Sunday 09.09.2018
ob 17:00
EXAMINA: Up the Gain Festival
Gallus bar, Bordo bar & Trg Evrope
 

MED ZVOKI KRAJEV

Friday 07.09.2018
ob 20:00
MED ZVOKI KRAJEV: Aleksa Marinković, fagot in Kosta Knežević, klavir
Vila Vipolže, Goriška brda
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 07.09.2018
ob 18:00
HOTEL TRANSILVANIJA 3: VSI NA MORJE, r. Genndy Tartakovsky (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 07.09.2018
ob 20:00
HOTEL TRANSILVANIJA 3: VSI NA MORJE, r. Genndy Tartakovsky (ZDA, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV

Thursday 30.08.2018
ob 20:00
MED ZVOKI KRAJEV: Yulia Berinskaya, violina & Valentina Danelon, violina
Grad Kromberk
 

Novinarska konferenca

Tuesday 28.08.2018
ob 11:00
Novinarska konferenca: predstavitev sezone 2018/19
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV

Wednesday 18.07.2018
ob 21:00
MED ZVOKI KRAJEV: Corazon de Tango (Slovenija)
Center Melograno, Pradamano (Italija)
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Saturday 07.07.2018
ob 19:00
Zaključni koncert finalistov 9. MEDNARODNEGA TEKMOVANJA SAKSOFONISTOV
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Friday 06.07.2018
ob 10:00
DELAVNICA JAZZ IMPROVIZACIJE
Koncertna dvorana Glasbene šole Nova Gorica
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Friday 06.07.2018
ob 21:00
BEN VAN GELDER, RAINER BAAS in HAN BENNINK
Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Wednesday 04.07.2018
ob 21:00
"ALL TOGETHER NOW"
Dvorana Gradu Kromberk
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Sunday 01.07.2018
ob 21:00
LORE
Ploščad Silvana Furlana, Nova Gorica
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Saturday 30.06.2018
ob 21:00
VILLAGE LADIES - ROYA QUARTET feat. ZVEZDANA NOVAKOVIĆ
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
 

22. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV SAXGO

Friday 29.06.2018
ob 21:00
SEAMUS BLAKE & BIG BAND RTV SLOVENIJA
Amfiteater gradu Kromberk
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 29.06.2018
ob 19:00
20 LET MESTNE GALERIJE NOVA GORICA - Dela sodobnih slovenskih umetnic iz zbirke Mestne galerije Nova Gorica
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Tuesday 19.06.2018
ob 20:00
KOMORNI ZBOR DEKOR, Petra Grassi, dirigentka
Cerkev Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Tuesday 19.06.2018
ob 11:00
ANJA KRANJC: Ustvarjanje v glini - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Thursday 14.06.2018
ob 20:00
GUŠTIRANJE GLASBE IN POEZIJE - prepletanje avtorske glasbe Anžeta Vrabca in poezije primorskih ustvarjalcev.
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 13.06.2018
ob 20:00
OTROCI IZ SMETIŠČA V MADAGASKARJU, dobrodelna prireditev
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SODELOVANJE

Saturday 09.06.2018
ob 20:30
Chukchi (Sibirija)
Kulturni dom Gorica (I)
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 07.06.2018
ob 18:00
Slavnostni koncert ob zaključku šolskega leta Glasbene šole NG
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Tuesday 05.06.2018
ob 20:00
TRIO ART - Veronika Brecelj, Dorottya Standi in José Andrés Navarro
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 01.06.2018
ob 11:00
ANJA KRANJC: Ustvarjanje v glini - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 01.06.2018
ob 19:00
SILVESTER PLOTAJS SICOE: Kruh je moj art
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Tuesday 29.05.2018
ob 20:00
GLASBENI DIALOGI - učenci in profesorji SCGV Emil Komel in društva Arsatelier iz Gorice
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 22.05.2018
ob 19:00
SILVESTER PLOTAJS SICOE: Javno vodstvo po razstavi Kruh je moj art
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Monday 21.05.2018
ob 20:00
TRIO ADORE - Ana Černic, Doris Kodelja in Eva Slokar
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

Gostujoča prireditev

Sunday 20.05.2018
ob 19:30
Festival VIZIJE 2018: Miladin
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Gostujoča prireditev

Saturday 19.05.2018
ob 10:00
Festival VIZIJE 2018: #realnost
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Gostujoča prireditev

Friday 18.05.2018
ob 17:00
Festival VIZIJE 2018: Antigona
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Tuesday 15.05.2018
ob 18:00
GLASBENI BISERI
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 14.05.2018
ob 20:15
KOMORNI ORKESTER KAMMERSYMPHONIE BERLIN
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Saturday 12.05.2018
ob 20:00
OBUPANA, r. Fatih Akin (Nemčija, Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 11.05.2018
ob 18:00
DVIGNI SIDRO, r. Simen Alsvik, William Ashurst (Norveška, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Friday 11.05.2018
ob 20:00
KVADRAT, r. Ruben Östlund (Švedska, Francija, Danska, Nemčija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Wednesday 09.05.2018
ob 20:00
120 UTRIPOV NA MINUTO, r. Robin Campillo (Francija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Tuesday 08.05.2018
ob 20:00
RUDAR, r. Hanna Slak (Slovenija, Hrvaška, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2018

Tuesday 08.05.2018
ob 20:00
KLAVIRSKI TRIO RUPNIK - Manca, Nejc in Anže Rupnik
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

PREDSTAVITEV IN JAVNA RAZPRAVA

Monday 07.05.2018
ob 19:00
Nova Gorica: Evropska prestolnica kulture 2025, predstavitev in javna razprava
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Friday 04.05.2018
ob 20:15
TRIJE PLAKATI PRED MESTOM, r. Martin McDonagh (Velika Britanija, ZDA, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 04.05.2018
ob 18:00
PETER ZAJEC, r. Will Gluck (Avstralija, ZDA, Velika Britanija, 2018, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Thursday 26.04.2018
ob 18:00
FANT Z OBLAKI, r. Meikeminne Clinckspoor (Belgija, Švedska, Nizozemska, Norveška, 2016, podnapisi) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Thursday 26.04.2018
ob 19:00
LUČKA ŠPAROVEC: ALTERNACIJE, risbe in slike
Mestna galerija Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Thursday 26.04.2018
ob 11:00
ANJA KRANJC: Ustvarjanje v glini - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 25.04.2018
ob 20:00
Tvoj bodoči bivši mož, avtorska komedija Vida Valiča - ODPADE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 24.04.2018
ob 20:15
IZGINOTJE, r. Hans Petter Moland (Danska, Nemčija, Švedska, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 23.04.2018
ob 20:00
Moški so z Marsa, ženske so z Venere
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Saturday 21.04.2018
ob 19:00
Potohodci: Fantom iz opere v sklopu meseca avtizma
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 20.04.2018
ob 18:00
FERGI: ZABAVA NA PODEŽELJU, r. Peder Hamdahl Næss (Norveška, 2016, pripovedovanje v slovenščini) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 20.04.2018
ob 20:15
IZGINOTJE, r. Hans Petter Moland (Danska, Nemčija, Švedska, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 19.04.2018
ob 18:00
Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške "Pesem je zaklad v duši." - 3. del
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SODELOVANJE

Thursday 19.04.2018
ob 20:30
KOMIGO 2018: Abba Stars, the tribute band
Gledališče Verdi, Gorica (I)
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 18.04.2018
ob 18:00
Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške "Pesem je zaklad v duši.", 2. del
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Wednesday 18.04.2018
ob 20:00
BARBARA JERNEJČIČ FÜRST in ŽARKO IGNJATOVIĆ
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 17.04.2018
ob 18:00
Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške "Pesem je zaklad v duši.", 1. del
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 17.04.2018
ob 20:15
DUNKIRK, r. Christopher Nolan (ZDA, Velika Britanija, Francija, Nizozemska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 17.04.2018
ob 19:00
Bogo Zupančič: Plečnikovi študenti in drugi jugoslovanski arhitekti v Le Corbusierovem ateljeju
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 14.04.2018
ob 20:00
ŽIVLJENJE JE VREDNOTA, Dobrodelna multimedijska gledališko plesna predstava
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 13.04.2018
ob 20:15
DUNKIRK, r. Christopher Nolan (ZDA, Velika Britanija, Francija, Nizozemska, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 13.04.2018
ob 18:00
MALI BIGFOOT, r. Jeremy Degruson, Ben Stassen (Francija, Belgija, 2017, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA

Thursday 12.04.2018
ob 19:00
Podarimo vam pesem 2018
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Tuesday 10.04.2018
ob 19:00
Z LJUBEZNIJO, VINCENT: VAN GOGHOVA SKRIVNOST, r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman (Velika Britanija, Poljska, 2017, 94 min.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 09.04.2018
ob 20:15
FILHARMONIJA ZUGLÓ IZ BUDIMPEŠTE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 07.04.2018
ob 20:00
Iskrena spoved, komedija
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Friday 06.04.2018
ob 20:15
NAJTEMNEJŠA URA, r. Joe Wright (Velika Britanija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.04.2018
ob 18:00
LEO DA VINCI: MISIJA MONA LISA, r. Sergio Manfio (Italija, 2018, sinh.) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Izvenabonmajski koncerti

Thursday 05.04.2018
ob 20:15
Vsi smo ljudje, glasbeno pogovorni večer
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 04.04.2018
ob 20:30
Dekliščina, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 04.04.2018
ob 20:30
DEKLIŠČINA, komedija (Špas Teater)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 30.03.2018
ob 19:00
FUTUROLOGIJA, Kaj lahko umetnost jutri naredi za vas? - kuratorska razstava
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBENA MLADINA

Thursday 29.03.2018
ob 09:00
Ritmični potep
Velika dvorana kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Wednesday 28.03.2018
ob 20:00
100 LET PREZRTE KLAVIRSKE GLASBE NA GORIŠKEM
Grad Kromberk
 

UMETNIŠKI FILM

Tuesday 27.03.2018
ob 20:15
OBLIKA VODE, r. Guillermo Del Toro (ZDA, 2017, 119 min.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Saturday 24.03.2018
ob 19:00
LADY BIRD, r. Greta Gerwig (ZDA, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 23.03.2018
ob 18:00
PALČKI POMAGALČKI, r. Peter Lepeniotis, Shelly Shenoy (Kanada, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 23.03.2018
ob 20:00
Marko Škugor, vzhajajoča zvezda Dalmacije
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 22.03.2018
ob 20:00
ČAKALNICA, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 20.03.2018
ob 20:15
SUBURRA, r. Stefano Sollima (Italija, Francija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 19.03.2018
ob 20:15
KOMORNI ZBOR KONSERVATORIJA ZA GLASBO IN BALET LJUBLJANA Ambrož Čopi,dirigent
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 17.03.2018
ob 20:00
"Moja zgodba", koncert Tanje Žagar
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 16.03.2018
ob 20:15
SUBURRA, r. Stefano Sollima (Italija, Francija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 16.03.2018
ob 18:00
ČEBELICA MAJA: MEDENE IGRE, r. Noel Cleary, Alexs Stadermann (Nemčija, Avstrija, 2018, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

DELAVNICA

Friday 16.03.2018
ob 14:00
Delavnica iz elektronske mikroskopije v likovni umetnosti z raziskovalcem materialov dr. Mattio Fanettijem in umetnikoma Narviko Bovcon in Alešem Vaupotičem
Center za mikroskopijo in spektroskopijo v Raziskovalnem središču Univerze v Novi Gorici v Ajdovščini
 

FOTO KLUB NOVA GORICA

Friday 16.03.2018
ob 18:00
Otvoritev razstave: Marina Pavlin, fotografije
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Wednesday 14.03.2018
ob 19:00
Potohodci: pogovor s Simono Semenič
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 13.03.2018
ob 20:15
SAFARI, r. Ulrich Seidl (Avstrija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 13.03.2018
ob 19:00
BARBARA BORČIĆ: VEČMEDIJSKI OBRAT – POGLED V OSEMDESETA LETA, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 13.03.2018
ob 18:00
NADJA ZGONIK: Javno vodstvo po razstavi Futurologija
Mestna galerija Nova Gorica
 

IZVEN

Saturday 10.03.2018
ob 20:15
"Iucundus" - Boštjan Gombač in Big band RTV Slovenija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 09.03.2018
ob 20:15
SAFARI, r. Ulrich Seidl (Avstrija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 09.03.2018
ob 18:00
BELA IN SEBASTIJAN: PRIJATELJA ZA VEDNO, r. Clovis Cornillac (Francija, 2018) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 07.03.2018
ob 20:00
MOŠKA COPATA, monokomedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 06.03.2018
ob 20:15
BRAVO!, r. Radu Jude (Romunija, Bolgarija, Češka, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 03.03.2018
ob 18:00
MEDVEDEK PADDINGTON 2, r. Paul King (Velika Britanija, Francija, 2017, sinh.) 7+ - nadomestni termin
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 02.03.2018
ob 20:15
BRAVO!, r. Radu Jude (Romunija, Bolgarija, Češka, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 02.03.2018
ob 19:00
RUDI BENÉTIK: Predrzno črna!, kolaži in objekti
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 02.03.2018
ob 20:00
Tvoj bodoči bivši mož, avtorska komedija Vida Valiča
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 02.03.2018
ob 18:00
POPOTOVANJE CESARSKEGA PINGVINA 2, r. Luc Jacquet (Francija, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 28.02.2018
ob 20:00
Komedija Brade
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 27.02.2018
ob 20:15
MOLK, r. Martin Scorsese (ZDA, Tajvan, Mehika, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 27.02.2018
ob 19:00
LARA PLAVČAK: ESTETIKA ŽALOSTNE PUNCE IN PERFORMATIVNOST ČUSTEV NA SPLETU, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 23.02.2018
ob 20:15
MOLK, r. Martin Scorsese (ZDA, Tajvan, Mehika, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 22.02.2018
ob 20:00
KLAVIRSKI TRIO FAGANEL, gosta koncerta: OLIVER DIZDAREVIĆ in ALEKSANDAR MILOŠEV
Grad Kromberk
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 20.02.2018
ob 20:15
MESEČINA, r. Barry Jenkins (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 17.02.2018
ob 19:00
THE BEATLES: Osem dni na teden, r. Ron Howard (Velika Britanija, ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 16.02.2018
ob 18:00
MEDVED BAMSI IN ČAROVNIČINA HČI, r. Christian Ryltenius (Švedska, 2016, sinh.) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 16.02.2018
ob 20:15
MESEČINA, r. Barry Jenkins (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 16.02.2018
ob 11:00
ANA MARAŽ: PUSTNE MASKE - Zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

IZVENABONMAJSKI KONCERT

Wednesday 14.02.2018
ob 20:15
Valentinov koncert: Janez Bončina - Benč in Big Band NOVA & Singgirls
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 13.02.2018
ob 20:30
DEKLIŠČINA, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 13.02.2018
ob 17:30
ODPADE! - DEKLIŠČINA, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 12.02.2018
ob 20:15
ALEKSANDAR SERDAR, klavir
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NAGRAJENEC Art kino mreže Slovenije 2017

Friday 09.02.2018
ob 20:15
IVAN, r. Janez Burger (Slovenija, Hrvaška, 2017, 94 min.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 09.02.2018
ob 18:00
VAMPIRČEK, r. Chris Brouwer, Karsten Kiilerich (Nemčija, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 09.02.2018
ob 08:30
RDEČI PES MODRI, r. Kriv Stenders (Avstralija, 2016, podnapisi) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 06.02.2018
ob 20:15
SAMO KONEC SVETA, r. Xavier Dolan (Kanada, Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 06.02.2018
ob 10:00
ZVERINICE IZ GOZDA HOKIPOKI, r. Rasmus A. Sivertsen ( Norveška, 2016, sinh.) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 05.02.2018
ob 10:00
ZVERINICE IZ GOZDA HOKIPOKI, r. Rasmus A. Sivertsen ( Norveška, 2016, sinh.) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Monday 05.02.2018
ob 20:00
Osrednja slovesnost Mestne občine Nova Gorica ob slovenskem kulturnem prazniku
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 03.02.2018
ob 19:00
GIMME DANGER, r. Jim Jarmusch (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 02.02.2018
ob 20:15
SAMO KONEC SVETA, r. Xavier Dolan (Kanada, Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 02.02.2018
ob 18:00
KOYAA in nagajivi predmeti, r. Kolja Saksida (Slovenija, 2017, brez dialogov) 3+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 02.02.2018
ob 19:00
KATJA FELLE: Segmenti lomljive realnosti 2, slike
Mestna galerija Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 01.02.2018
ob 20:15
Zmelkoow in Mef & NOB - Ne nas jebat! Revolucija 2.0
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 30.01.2018
ob 20:15
TRGOVSKI POTNIK, r. Asghar Farhadi (Iran, Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 27.01.2018
ob 18:00
Slovensko-dalmatinski večer
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

UMETNIŠKI FILM

Saturday 27.01.2018
ob 20:15
Komedija solz, r. Marko Sosič (Slovenija, 2016, 76 min.) in pogovor z igralko Marjuto Slamič
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 26.01.2018
ob 18:00
RDEČI PES MODRI, r. Kriv Stenders (Avstralija, 2016, podnapisi) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 26.01.2018
ob 20:15
TRGOVSKI POTNIK, r. Asghar Farhadi (Iran, Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 26.01.2018
ob 11:00
ANJA KRANJC, slikanje ob razstavi Katje Felle - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 23.01.2018
ob 20:15
MANCHESTER BY THE SEA, r. Kenneth Lonergan (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 23.01.2018
ob 19:00
AVTORSKI KRATKI FILM, kratki filmi kot umetniška dela
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 20.01.2018
ob 19:00
DAN OSVOBODITVE, r. Morten Traavik, Uġis Olte (Norveška, Latvija, Velika Britanija, Slovenija, 2016 )
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 19.01.2018
ob 18:00
BIKEC FERDINAND, r. Carlos Saldanha (ZDA, 2017, sinh.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 19.01.2018
ob 20:15
MANCHESTER BY THE SEA, r. Kenneth Lonergan (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 19.01.2018
ob 20:00
ČAKALNICA - komedija z Janezom Hočevarjem - Rifletom in Ladom Bizovičarjem
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 16.01.2018
ob 20:15
NOČNE PTICE, r. Tom Ford (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 15.01.2018
ob 20:15
SCHUBERTOV OKTET
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 13.01.2018
ob 17:30
Poletno spogledovanje, plesno-glasbena predstava
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 13.01.2018
ob 20:00
Poletno spogledovanje, plesno-glasbena predstava
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 12.01.2018
ob 17:30
Dekliščina, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 12.01.2018
ob 20:15
NOČNE PTICE, r. Tom Ford (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 12.01.2018
ob 20:30
Dekliščina, komedija
Velika dvorana kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 11.01.2018
ob 20:00
Koncert vokalnega ansambla Reunion: So najlepše pesmi že napisane
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 05.01.2018
ob 20:00
Plesna predstava »Kresničke želja«
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 27.12.2017
ob 20:00
Koncert vokalnega ansambla Reunion: So najlepše pesmi že napisane
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Friday 22.12.2017
ob 20:15
BELI BOŽIČ S TREMI TENORJI
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 22.12.2017
ob 10:45
DEŽELA LA LA, r. Damien Chazelle (ZDA, 2016) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 21.12.2017
ob 08:30
KOŠARKAR NAJ BO, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Thursday 21.12.2017
ob 17:00
ANIMIRANI OTROŠKI PROGRAM
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Thursday 21.12.2017
ob 18:30
IZBOR KRATKIH FILMOV IN ANIMACIJ AKADEMIJE UMETNOSTI UNIVERZE V NOVI GORICI
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV

Thursday 21.12.2017
ob 20:00
IZBOR IZ FESTIVALA SLOVENSKEGA FILMA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Božični sejem unikatnih ilustracij in nakita

Thursday 21.12.2017
ob 10:00
Božični sejem unikatnih ilustracij in nakita
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 20.12.2017
ob 09:00
KOŠARKAR NAJ BO, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Božični sejem unikatnih ilustracij in nakita

Wednesday 20.12.2017
ob 10:00
Božični sejem unikatnih ilustracij in nakita
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 19.12.2017
ob 20:15
FRANTZ, d. François Ozon (France, Germany, 2016)
Small hall of Kulturni dom Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 19.12.2017
ob 08:30
KOŠARKAR NAJ BO, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 18.12.2017
ob 08:30
KOŠARKAR NAJ BO, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 18.12.2017
ob 19:30
Božično-novoletni koncert Goriškega pihalnega orkestra
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 15.12.2017
ob 18:00
MENJAVA BOŽIČKOV, r. Terje Rangnes (Norveška, 2016, podnapisi) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 15.12.2017
ob 20:15
FRANTZ, r. François Ozon (Francija, Nemčija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 14.12.2017
ob 20:15
Zbor in kvartet godal Slovenske filharmonije
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 13.12.2017
ob 18:00
Slavnostni božično-novoletni koncert Glasbene šole Nova Gorica
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 12.12.2017
ob 20:15
24 TEDNOV, r. Anne Zohra Berrached (Nemčija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PREDSTAVITEV MONOGRAFIJE

Tuesday 12.12.2017
ob 19:00
Predstavitev monografije "Na začetku je bila črta"
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 09.12.2017
ob 20:30
Nina Pušlar, predbožični koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 08.12.2017
ob 18:00
SOVA IN MIŠKA, r. Simone van Dusseldorp (Nizozemska, 2016) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 08.12.2017
ob 20:15
24 TEDNOV, r. Anne Zohra Berrached (Nemčija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Friday 08.12.2017
ob 17:00
Zaključno vodstvo po razstavi Resnično čaroben trenutek
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Zaključek:
Friday 08.12.2017
ob 19:00
RAZSTAVA - RESNIČNO ČAROBEN TRENUTEK
Mestni galeriji Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Zaključek:
Friday 08.12.2017
ob 19:00
POSTAVITEV V GALERIJI AGORÈ
Galerija Agorè, Gorica (I)
 

PIXXELPOINT 2017

Zaključek:
Friday 08.12.2017
ob 15:00
RAZSTAVA V PROSTORIH AKADEMIJE UMETNOSTI UNIVERZE V NOVI GORICI
Akademija umetnosti Univerze v Novi Gorici, Gorica (I)
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 07.12.2017
ob 20:00
Špas teater: MOŠKI SO Z MARSA, ŽENSKE SO Z VENERE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Thursday 07.12.2017
ob 18:00
MAJA SMREKAR: K-9_topologija
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Wednesday 06.12.2017
ob 09:00
MARKO BATISTA: Kibomatic, delavnica - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Wednesday 06.12.2017
ob 18:00
MIHA HORVAT: Intermedijske štipendije
Mestna galerija Nova Gorica
 

GALERIJSKI DOGODKI

Tuesday 05.12.2017
ob 10:00
Miklavžev sejem
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 04.12.2017
ob 20:15
ANSAMBEL IL POMO D'ORO, Natalie Clein
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GALERIJSKI DOGODKI

Monday 04.12.2017
ob 10:00
Miklavžev sejem
Avla Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Monday 04.12.2017
ob 09:30
VLADIMIR FRELIH: Area2017 – virtualni prostor sledi, predavanje
Akademije umetnosti Univerze v Novi Gorici
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Sunday 03.12.2017
ob 17:00
Gradimo Novo Gorico, Nova Gorica gradi nas!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Saturday 02.12.2017
ob 17:00
JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Friday 01.12.2017
ob 18:00
PRED-OTVORITEV FESTIVALA
Galerija Agorè, Gorica (I)
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 01.12.2017
ob 18:00
KOKO IN VELIKA SKRIVNOST, r. Lee Unkrich (ZDA, 2017, sinh. ) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT 2017

Friday 01.12.2017
ob 20:00
ODPRTJE RAZSTAVE IN URADNA OTVORITEV FESTIVALA
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 29.11.2017
ob 20:00
Gorici, dvoje sreč v enem
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL NAGRADA DARKO BRATINA 2017

Tuesday 28.11.2017
ob 10:00
SIMPOZIJ - VIZIJE ČEZMEJNEGA PROSTORA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 28.11.2017
ob 20:15
JACKIE, r. Pablo Larraín (ZDA, Čile, Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FESTIVAL NAGRADA DARKO BRATINA 2017

Monday 27.11.2017
ob 11:00
DELTA PARK, r: Mario Brenta, Karine de Villers (Italija, Belgija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 24.11.2017
ob 18:00
ZVERINICE IZ GOZDA HOKIPOKI, r. Rasmus A. Sivertsen ( Norveška, 2016, sinh.) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 24.11.2017
ob 20:15
JACKIE, r. Pablo Larraín (ZDA, Čile, Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 23.11.2017
ob 20:15
SIDDHARTA Dolga pot domov - R A Z P R O D A N O !!!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 22.11.2017
ob 11:00
NOVINARSKA KONFERENCA NA TEMO 18. MEDNARODNEGA FESTIVALA SODOBNIH UMETNIŠKIH PRAKS - PIXXELPOINT
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 21.11.2017
ob 20:15
TIHA STRAST, r. Terence Davies (Velika Britanija, Belgija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Monday 20.11.2017
ob 20:15
Simfonični orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 18.11.2017
ob 20:00
Zgodba o sanjah, večer posvečen 20-letnici ŽePZ Sanje Nova Gorica
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 17.11.2017
ob 20:15
TIHA STRAST, r. Terence Davies (Velika Britanija, Belgija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 17.11.2017
ob 19:00
"NA ZAČETKU JE BILA ČRTA" - OD OK. 1990 DO DANES - 2. del pregledne razstave ob 70-letnici mesta
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 17.11.2017
ob 20:00
TVOJ BODOČI BIVŠI MOŽ
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKA OSNOVNA ŠOLA

Thursday 16.11.2017
ob 14:30
FILMSKA VZGOJA V UČILNICI IN KINU, 1. uvodni modul strokovnega usposabljanja I
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 14.11.2017
ob 20:15
LADY MACBETH, r. William Oldroyd (Velika Britanija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 13.11.2017
ob 20:15
KVARTET AKADEMIJE KRONBERG, Mate Bekavac
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 10.11.2017
ob 18:00
LISIČKA IN DRUGE ZGODBE (kratki animirani filmi) 3+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 10.11.2017
ob 20:15
LADY MACBETH, r. William Oldroyd (Velika Britanija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 10.11.2017
ob 20:00
DAN NOROSTI
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 09.11.2017
ob 20:15
Drago Mislej Mef: Ma ne že spet... Mef
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 08.11.2017
ob 11:00
KOŠARKAR NAJ BO, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017) - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 07.11.2017
ob 18:00
KLAVDIJA FIGELJ: Javno vodstvo po razstavi "Na začetku je bila črta" v MGNG
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 06.11.2017
ob 19:00
TOTALNO KATASTROFALNA VEČERJA (70 let z bralci Primorskih novic)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 04.11.2017
ob 18:00
Dramsko-folklorna predstava MKD Ohridski biseri Nova Gorica
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 03.11.2017
ob 18:00
JAZ BARABA 3, r. Pierre Coffin, Kyle Balda, Eric Guillon ( ZDA, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 03.11.2017
ob 20:00
JAZ BARABA 3, r. P. Coffin, K. Balda, E. Guillon ( ZDA, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Saturday 28.10.2017
ob 11:00
CRISTIANO CALCAGNILE ENSEMBLE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Saturday 28.10.2017
ob 16:00
JAKOB BRO TRIO feat. JOEY BARON & THOMAS MORGAN
Vila Vipolže, Goriška brda
 

OKTOBER JAZZ

Friday 27.10.2017
ob 20:15
KLARISA JOVANOVIĆ & Della Segodba
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Zaključek:
Friday 27.10.2017
ob 11:00
MOJCA VALIČ: Zgradili naj bi nekaj velikega, lepega in ponosnega… (Edvard Ravnikar) - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Thursday 26.10.2017
ob 20:15
IGOR MATKOVIĆ QUINTET “STATE OF KU”
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Wednesday 25.10.2017
ob 20:15
KOMBO B in KOMBO C
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Tuesday 24.10.2017
ob 20:00
ALPSKA SAGA - Muzikal z glasbo skupine Agropop - ODPOVEDANO
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 24.10.2017
ob 20:15
SLUŽKINJA, r. Park Chan-wook (Južna Koreja, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Tuesday 24.10.2017
ob 20:30
EIVIND AARSET – MICHELE RABBIA – GIANLUCA PETRELLA TRIO
Vinogradniška kmetija “Grad Rubije”, Gornji Vrh 40, Vrh – Sovodnje ob Soči pri Gorici (Italija)
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Saturday 21.10.2017
ob 19:00
PRIMOŽ TRUBAR OD NEKOČ DO DANES
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 20.10.2017
ob 18:00
TRD OREH 2: ŠE TRŠI, ŠE BOLJ NORI, r. Callan Brunker (Kanada, ZDA, Severna Koreja, 2017, sinh., 86 min.) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 20.10.2017
ob 20:15
SLUŽKINJA, r. Park Chan-wook (Južna Koreja, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 20.10.2017
ob 20:00
ZAPORNIK ŠT. 3.2.3., monokomedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Tuesday 17.10.2017
ob 20:15
DRUGA STRAN UPANJA, r. Aki Kaurismäki (Finska, Nemčija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Saturday 14.10.2017
ob 20:15
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE

Friday 13.10.2017
ob 20:15
DRUGA STRAN UPANJA, r. Aki Kaurismäki (Finska, Nemčija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 12.10.2017
ob 20:15
GORIŠKI OKTET VRTNICA in MEŠANI PEVSKI ZBOR POSTOJNA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Wednesday 11.10.2017
ob 20:00
ĐUROLOGIJA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova gorica
 

FLORES MUSICAE 2017

Sunday 08.10.2017
ob 20:00
MUSICA CUBICULARIS
Grad Kromberk
 

8.10. FLORES MUSICAE 2017

Sunday 08.10.2017
ob 17:00
Zaključni koncert udeležencev mojstrskega tečaja
Vila Vipolže
 

FLORES MUSICAE 2017

Saturday 07.10.2017
ob 20:00
DUŠAN BOGDANOVIĆ
Kojsko - cerkev sv. Križa
 

FILM NA OKO

Saturday 07.10.2017
ob 18:00
MODRO KOLO, r. Ümit Köreken (Turčija, 2016) 10+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FLORES MUSICAE 2017

Friday 06.10.2017
ob 20:00
ROLF LISLEVAND in BOR ZULJAN
Viteška dvorana gradu Dobrovo
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.10.2017
ob 18:00
APRIL IN NENAVADNI SVET,r. Christian Desmares, Franck Ekinci (Francija, 2015) 10+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Friday 06.10.2017
ob 09:00
DEČEK S PLANIN, r. Xavier Koller (Švica, 2015) 8+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FLORES MUSICAE 2017

Thursday 05.10.2017
ob 20:00
LE CHANT SUR LE LIVRE
Frančiškanski samostan Kostanjevica, Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Thursday 05.10.2017
ob 09:00
DEČEK S PLANIN, r. Xavier Koller (Švica, 2015) 8+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Wednesday 04.10.2017
ob 11:45
GOLMAN, r. Guillaume Senez (Belgija, Švica, Francija, 2015) 14 + - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Wednesday 04.10.2017
ob 08:00
GOLMAN, r. Guillaume Senez (Belgija, Švica, Francija, 2015) 14 + - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Wednesday 04.10.2017
ob 18:00
DOLINA MIRU, r. France Štiglic (Jugoslavija/Slovenija, 1956) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Tuesday 03.10.2017
ob 08:15
MODRO KOLO, r. Ümit Köreken (Turčija, 2016) 10+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN OTROKA

Tuesday 03.10.2017
ob 09:30
Tamara Laganin Kranjec - EN, EN, TI PA POJDEŠ VEN
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Monday 02.10.2017
ob 09:00
DEČEK S PLANIN, r. Xavier Koller (Švica, 2015) 8+ - zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Monday 02.10.2017
ob 18:00
MOJA ŠOLA SE POTAPLJA V MORJE, r. Dash Shaw (ZDA, 2016) 12+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 30.09.2017
ob 18:00
DIP: Raziskovalec globin, r. Julio Soto Gurpide, Jose Tatay (Španija, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Saturday 30.09.2017
ob 19:00
Razstava udeležencev Likovne šole v Mestni galeriji Nova Gorica
Goriška knjižnica Franceta Bevka, Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 29.09.2017
ob 18:00
KOŠARKAR NAJ BO, r. Boris Petkovič (Slovenija, 2017) 10+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 29.09.2017
ob 18:00
EVROPSKA NOČ RAZISKOVALCEV
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Thursday 28.09.2017
ob 20:00
Premiera dokumentarnega filma KO SMO BILI SAMO ŠE OTROCI, r. Tadej Čater
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Thursday 28.09.2017
ob 19:00
"NA ZAČETKU JE BILA ČRTA" - OD ZAČETKA DO OK. 1990 - 1. del pregledne razstave ob 70-letnici mesta
Grad Kromberk
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Monday 25.09.2017
ob 17:00
Gledališka predstava za otroke
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TENSO 2017

Sunday 24.09.2017
ob 12:00
EVROPSKI KOMORNI ZBOR TENSO
Cerkev Gospodovega oznanjenja Mariji, Kostanjevica nad Novo Gorico
 

TENSO 2017

Saturday 23.09.2017
ob 11:00
ZBOROVSKA TRANSVERZALA
Log pod Mangartom, Kobarid, Tolmin, Nova Gorica - Prevala, Nova Gorica -Sabotin, Doberdob (IT), Sveto pri Komnu, Gorica (IT)
 

TENSO 2017

Saturday 23.09.2017
ob 20:30
ZBOR HRVAŠKE RADIOTELEVIZIJE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TENSO 2017

Saturday 23.09.2017
ob 10:00
DELAVNICA ZA MLADE SKLADATELJE, 2. del
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TENSO 2017

Friday 22.09.2017
ob 20:00
LATVIJSKI RADIJSKI ZBOR, dirigent Sigvards Klava
Bazilika Kraljice Svetogorske, Sveta Gora
 

TENSO 2017

Friday 22.09.2017
ob 10:00
MEDNARODNI SIMPOZIJ - Glasba in kultura v véliki vojni
Grad Kromberk
 

TENSO 2017

Thursday 21.09.2017
ob 20:00
Odprtje festivala: ZBOR SLOVENSKE FILHARMONIJE, dirigentka Martina Batič
Bazilika Kraljice Svetogorske, Sveta Gora
 

TENSO 2017

Thursday 21.09.2017
ob 16:00
DELAVNICA ZA MLADE SKLADATELJE, 1. del
Glasbena šola Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 19.09.2017
ob 19:00
Novicam se ne odpovemo!, filmska projekcija in predstavitev zbornika
Mala dvorana KUlturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 15.09.2017
ob 18:00
AVTOMOBILI 3, r. Brian Fee (ZDA, 2017, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Thursday 14.09.2017
ob 19:00
CICIBAN: PRVIH 70 LET
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Wednesday 13.09.2017
ob 20:00
Obrazi in dogodivščine 70 letne mladenke Nove Gorice
Velika dvorana Kulturnega doma
 

OBRAZSTAVNI PROGRAM

Wednesday 13.09.2017
ob 18:00
GORIŠKA CICIBANOVA BESEDA, predstavitev goriških avtorjev, ki ustvarjajo za Ciciban
Mestna galerija Nova Gorica
 

TENSO 2017

Tuesday 12.09.2017
ob 20:00
VIHAR SOVRAŽEN SVET PRETRESA, otvoritev razstave
Grad Kromberk
 

NOVINARSKA KONFERENCA TENSO 2017

Tuesday 12.09.2017
ob 10:00
Novinarska konferenca: predstavitev Mednarodnega zborovskega festivala ZBOGOM OROŽJE, POZDRAVLJENA PESEM
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SEJEM

Zaključek:
Friday 08.09.2017
ob 18:00
Sejem ilustracij severnoprimorskih likovnih ustvarjalcev
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 08.09.2017
ob 18:00
VAIANA: ISKANJE BAJESLOVNEGA OTOKA, r. Ron Clements, John Musker (ZDA, 2016, sinh.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV / NEI SUONI DEI LUOGHI

Wednesday 06.09.2017
ob 20:30
BOJAN ČUMUROVIĆ in MAJA PETIJEVIĆ
Vila Vipovže, Goriška brda
 

NOVINARSKA KONFERENCA

Tuesday 29.08.2017
ob 11:00
NOVINARSKA KONFERENCA: predstavitev prihajajoče sezone 2017/ 2018
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MED ZVOKI KRAJEV / NEI SUONI DEI LUOGHI

Friday 25.08.2017
ob 20:30
MATTEO BEVILACQUA
Grad Kromberk
 

MED ZVOKI KRAJEV/NEI SUONI DEI LUOGHI

Wednesday 23.08.2017
ob 20:45
ETNO PLOČ TRIO
Turistična kmetija La Ferula, Štarancan/Staranzano (Italija)
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Saturday 08.07.2017
ob 21:00
Big Band NOVA & Kristina Oberžan, vokal
Bevkov trg
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Friday 07.07.2017
ob 21:00
BIG BAND KRŠKO Depeched - tribute to Depeche Mode
Bevkov trg
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Thursday 06.07.2017
ob 21:00
Koncert udeležencev delavnice z MILKOM LAZARJEM, gost CHRIS SPEED
Ploščad za občinsko stavbo v Novi Gorici
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Wednesday 05.07.2017
ob 21:00
JAN GRIČAR, saksofon & NEJC GRM, harmonika; MATJAŽ DREVENŠEK, gost
Frančiškanski samostan Kostanjevica
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Tuesday 04.07.2017
ob 21:30
Velkro
Ploščad za občinsko stavbo v Novi Gorici
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Monday 03.07.2017
ob 21:00
Renato Chicco & Jaka Kopač kvintet: Remembering Mulgrew Miller
Ploščad za občinsko stavbo v Novi Gorici
 

NOVINARSKA KONFERENCA ZA 21. MEDNARODNO

Tuesday 27.06.2017
ob 11:00
Novinarska konferenca: 21. Mednarodno srečanje saksofonistov v Novi Gorici
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 23.06.2017
ob 19:00
NIKA ŠIMAC IN MIRAN CENCIČ: Tantasan - slike, prostorska instalacija in kipi
Mestna galerija Nova Gorica
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Friday 23.06.2017
ob 17:00
Glasbeni aperitiv v Borovem gozdičku
Borov gozdiček, Nova Gorica
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Friday 23.06.2017
ob 21:00
Glasbeni aperitiv na terasi kavarne Caffe Bordo na trgu Evrope
Trg Evrope - Caffe Bordo
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Tuesday 20.06.2017
ob 20:00
GORIŠKI KOMORNI ZBOR
Cerkev Gospodovega oznanjenja Mariji, Kostanjevica, Nova Gorica
 

21. MEDNARODNO SREČANJE SAKSOFONISTOV

Tuesday 20.06.2017
ob 19:00
Glasbeni aperitiv na Bevkovem trgu
Bevkov trg
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Thursday 15.06.2017
ob 17:00
Zaključna prireditev Vrtca Nova Gorica – enote Julke Pavletič Solkan
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Monday 12.06.2017
ob 20:00
Tatiana Donis, Elia Vigolo, Marina Sabbadini
Dvorana Frančiškanskega samostana Kostanjevica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Sunday 11.06.2017
ob 19:00
Obrazi in dogodivščine 70-letne mladenke Nove Gorice
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Tuesday 06.06.2017
ob 20:00
GLASBENI DIALOGI - solisti in komorne skupine SCGV Emil Komel in Arsatelier
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Friday 02.06.2017
ob 10:00
Zaključek akcije zobne preventive
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTUJOČE PRIREDITVE

Thursday 01.06.2017
ob 18:00
SLAVNOSTNI KONCERT OB ZAKLJUČKU LETA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Tuesday 30.05.2017
ob 20:00
AKADEMIJA NOVA - zaključni koncert solistov
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 26.05.2017
ob 19:00
JASNA SAMARIN in ZVONKO ČOH: ODTISNJENI FRAGMENTI, slike in stenska instalacija
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTUJOČA PRIREDITEV

Friday 26.05.2017
ob 20:00
Obrazi in dogodivščine 70-letne mladenke Nove Gorice
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJANICE

Zaključek:
Friday 26.05.2017
ob 11:00
MOJCA VALIČ: Frotaž ali odtiranka - Zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 25.05.2017
ob 12:00
Regijsko tekmovanje otroških in mladinskih pevskih zborov
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 23.05.2017
ob 19:00
BridA /Jurij Pavlica, Sendi Mango, Tom Kerševan: Mesto brez identitete, predstavitev projekta
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Tuesday 23.05.2017
ob 20:00
ALEŠ LAVRENČIČ, violina in HILARIJ LAVRENČIČ, klavir
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
 

GOSTOVANJE

Zaključek:
Saturday 20.05.2017
Vizije - festival mladinskih gledaliških, lutkovnih in rock skupin Slovenije 2017
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Tuesday 16.05.2017
ob 18:00
MLADI GLASBENI BISERI
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Saturday 13.05.2017
ob 20:15
RDEČA ŽELVA, r. Michaël Dudok de Wit (Francija / Belgija / Japonska, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Friday 12.05.2017
ob 20:15
Z DVIGNJENO GLAVO, r. Emmanuelle Bercot (Francija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 11.05.2017
ob 20:15
JADRANKA JURAS JAZZ KVINTET "PARIS HONEY" Dobrodelni koncert za ambulanto Pro bono Nova Gorica
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI TEDEN EVROPE

Tuesday 09.05.2017
ob 20:15
JAZ, DANIEL BLAKE, r. Ken Loach (Velika Britanija / Francija / Belgija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA 2017

Tuesday 09.05.2017
ob 20:00
Musica Nucis - Marjetka Luznik, Doris Kodelja, Tina Grego in Eva Dolinšek
Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
 

GLASBENI ABONMA

Monday 08.05.2017
ob 20:15
IRENA GRAFENAUER, SERGIO AZZOLINI, MATE BEKAVAC in ROBERT LEVIN
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Friday 05.05.2017
ob 20:15
POPOLNA BLAŽENOST, r. Sven Taddicken (Nemčija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 25.04.2017
ob 20:15
SESTRICA, Hirokazu Koreeda (Japonska, 2014)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 24.04.2017
ob 20:15
SIMFONIČNI ORKESTER MITTELEUROPA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 21.04.2017
ob 20:15
SESTRICA, Hirokazu Koreeda (Japonska, 2014)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 21.04.2017
ob 19:00
VLADIMIR LEBEN: SLIKE IN PRILIKE, slike
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 21.04.2017
ob 18:00
JEŽEK IN VRAN NA SIROVI DIRKI, Rasmus A. Sivertsen (Norveška, 2015) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 20.04.2017
ob 18:00
PRIREDITEV OB 70 - LETNICI NOVE GORICE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Wednesday 19.04.2017
ob 19:00
NOVA GORICA – NASLEDNJIH 70 LET, razprava Primorskih novic ob obletnici gradnje mesta
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Tuesday 18.04.2017
ob 20:15
PODARIMO VAM PESEM
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 14.04.2017
ob 11:00
PETRA DOLJAK: Od odpadka do modnega dodatka - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

ŠTUDIJSKI OBISK

Thursday 13.04.2017
ob 11:30
Onkraj horizontov: Armenija > Gruzija > Moldavija > Ukrajina, študijski obisk
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Wednesday 12.04.2017
ob 18:00
NAŠA POMLAD - Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 11.04.2017
ob 20:15
DRUŽINSKI FILM, Olmo Omerzu (Češka/Slovenija/Nemčija/Francija/Slovaška, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 11.04.2017
ob 19:00
LARA PLAVČAK: ZIN – sodobna artzin produkcija, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Tuesday 11.04.2017
ob 18:00
NAŠA POMLAD - Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Monday 10.04.2017
ob 20:00
POGOVOR S PREDSEDNIKOM REPUBLIKE SLOVENIJE BORUTOM PAHORJEM
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 07.04.2017
ob 20:15
DRUŽINSKI FILM, Olmo Omerzu (Češka/Slovenija/Nemčija/Francija/Slovaška, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 07.04.2017
ob 18:00
BALERINA IN VIKTOR, r. Eric Summer, Eric Warin (Francija/Kanada, 2016, sinh.) 7 +
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 06.04.2017
ob 20:15
NINA STRNAD IN PETER MIHELIČ: V LUČI ŽIVLJENJA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Friday 31.03.2017
ob 20:15
DEŽELA LA LA, r. Damien Chazelle (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 30.03.2017
ob 20:00
BUH POMAGEJ, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 28.03.2017
ob 20:15
DOM, Metod Pevec (Slovenija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Monday 27.03.2017
ob 20:15
KOMORNI IN SIMFONIČNI ORKESTER Univerze v Durhamu, Velika Britanija, dirigenta: ALEX MACKINDER in JOHN REDDEL
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 25.03.2017
ob 20:00
JONAS - PREDSTAVA ODPADE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 24.03.2017
ob 20:15
DOM, Metod Pevec (Slovenija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 24.03.2017
ob 19:00
SODOBNO SLOVENSKO KIPARSTVO
Mestna galerija Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 23.03.2017
ob 12:00
NIKA, r. Slobodan Maksimović (Slovenija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Wednesday 22.03.2017
ob 20:00
50 ODTENKOV ŽENSKE - monokolmedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 22.03.2017
ob 08:30
NIKA, r. Slobodan Maksimović (Slovenija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Wednesday 22.03.2017
ob 12:00
NIKA, r. Slobodan Maksimović (Slovenija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 21.03.2017
ob 20:15
NOČNO ŽIVLJENJE, Damjan Kozole (Slovenija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 21.03.2017
ob 19:00
NEŽA GRUM: Kratki film vs. umetniški video - Video projekcija z uvodno predstavitvijo
Mestna galerija Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Tuesday 21.03.2017
ob 18:00
ANDREJ MEDVED: JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI SODOBNO SLOVENSKO KIPARSTVO
Mestna galerija Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 20.03.2017
ob 20:15
EVA-NINA KOZMUS, KARMEN PEČAR in MOJCA ZLOBKO VAJGL
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 18.03.2017
ob 20:00
OŽIVELE SLIKE - Celovečerni koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 18.03.2017
ob 18:00
OŽIVELE SLIKE - Celovečerni koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 17.03.2017
ob 20:15
NOČNO ŽIVLJENJE, Damjan Kozole (Slovenija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 17.03.2017
ob 18:00
VRABČEK RICHARD, r. Toby Genkel, Reza Memari (Luksemburg/Belgija/Nemčija/Norveška/ZDA, 2016, sinh., 85 min.) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 16.03.2017
ob 20:00
GODALNI KVARTET DISSONANCE
Grad Kromberk
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 14.03.2017
ob 20:15
SOBA, Lenny Abrahamson (Irska/Kanada, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PREMIERA FILMA

Monday 13.03.2017
ob 19:00
ONKRAJ ZAPUSTITVE, r. Aljaž Novak (Slovenija, 2017)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN RUSKEGA FILMA

Saturday 11.03.2017
ob 19:00
LEGENDA ŠT. 17, r. Nikolaj Lebedev (Rusija, 2013)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 11.03.2017
ob 20:00
ŠE VEDNO MAME, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POVABILO

Saturday 11.03.2017
ob 17:00
SPOMINSKA MAŠA ZA MAESTRA ANTONA NANUTA
Konkatedrala Kristusa Odrešenika v Novi Gorici
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 10.03.2017
ob 18:00
ODI IN PINGVIN, Stuart McDonald (Avstralija, 2015) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 10.03.2017
ob 20:15
SOBA, Lenny Abrahamson (Irska/Kanada, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Thursday 09.03.2017
ob 19:00
BREZMEJNO, Razglednice Evropi – filmska projekcija in pogovor
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN RUSKEGA FILMA

Wednesday 08.03.2017
ob 19:00
VSE JE SIMPL, r. Sonya Karpunina, Klim Shipenko (Rusija, 2012)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Tuesday 07.03.2017
ob 20:15
HOMMAGE ÉDITH PIAF - Monodrama KOT JAZ v izvedbi Lare Jankovič in predstavitev biografije Piaf, francoski mit
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

TEDEN RUSKEGA FILMA

Monday 06.03.2017
ob 19:00
GAGARIN, PRVI V VESOLJU, r. Pavel Parkhomenko (Rusija, 2013) - uvod v film bo prispeval Vojko Kogej
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 04.03.2017
ob 20:30
MOŠKI SO Z MARSA, ŽENSKE SO Z VENERE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 28.02.2017
ob 20:15
KAPITAN FANTASTIČNI, Matt Ross (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Saturday 25.02.2017
ob 18:00
NAGRAJENI FILMI 11. FESTIVALA GORNIŠKEGA FILMA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Saturday 25.02.2017
ob 20:00
NAGRAJENI FILMI 11. FESTIVALA GORNIŠKEGA FILMA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 24.02.2017
ob 20:15
KAPITAN FANTASTIČNI, Matt Ross (ZDA, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Friday 24.02.2017
ob 11:00
ANA ZAVADLAV: ILUSTRACIJA - Zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

POTOHODCI

Friday 24.02.2017
ob 18:00
NAGRAJENI FILMI 11. FESTIVALA GORNIŠKEGA FILMA
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZTAVA

Zaključek:
Friday 24.02.2017
ob 19:00
LADO JAKŠA: Resonance časa, fotografije
Mestna galerija Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 23.02.2017
ob 20:00
SEBASTIAN BERTONCELJ IN LORENZO COSSI
Grad Kromberk
 

POTOHODCI

Thursday 23.02.2017
ob 18:00
11. FESTIVAL GORNIŠKEGA FILMA: Plošča, 9'; Čudovita narava - navadni kameleon, 3'; Bazni tabor pod Everestom, 15'; Domovina smučanja, 53'
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Thursday 23.02.2017
ob 20:00
11. FESTIVAL GORNIŠKEGA FILMA: Vse poti vodijo na Škotsko, 9'; Pesem za jutri, 26'; Fanta v Bugabujih, 18'; Dodova sreča, 28'
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Wednesday 22.02.2017
ob 19:00
Nives Meroi in Roman Benet: TRIJE MAKALUJI, predavanje in multivizija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 21.02.2017
ob 20:15
V ŽARIŠČU, Tom McCarthy (ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 21.02.2017
ob 19:00
ALESSANDRO QUINZI: Tržaški umetnostni sistem v 19. stoletju, predavanje
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 18.02.2017
ob 19:00
MILES DAVIS, Don Cheadle (ZDA, 2016) - V film bo uvedel Brane Rončel
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 17.02.2017
ob 18:00
DALEČ NA SEVER, Rémi Chayé (Francija/Danska, 2015) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 17.02.2017
ob 20:15
V ŽARIŠČU, Tom McCarthy (ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 16.02.2017
ob 20:00
LEPOTICA IN PSIHOANALITIČNA ZVER
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 14.02.2017
ob 20:15
JULIETA, Pedro Almodovar (Španija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 13.02.2017
ob 20:15
GAL FAGANEL, violončelo in SIMON TRPČESKI, klavir
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SREČANJE Z AVTORJEM

Monday 13.02.2017
ob 17:00
Srečanje s fotografom Primožem Bizjakom
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 10.02.2017
ob 18:00
A JE TO! PAT IN MAT, Marek Beneš (Češka, 2016) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 10.02.2017
ob 20:15
JULIETA, Pedro Almodovar (Španija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

Nacionalni filmsko-vzgojni program v Art kino mreži Slovenije

Tuesday 07.02.2017
ob 11:30
NIKA, r. Slobodan Maksimović (Slovenija, 2016) 11+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

Monday 06.02.2017
ob 20:00
VRTNICA, osrednja občinska proslava
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 04.02.2017
ob 19:00
JANIS JOPLIN: OTOŽNO DEKLE, Amy J. Berg (ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 04.02.2017
ob 17:00
MAČEK MURI & MUCA MACA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 03.02.2017
ob 18:00
NOVI MULC, Rudi Rosenberg (Francija, 2015) 11+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Friday 03.02.2017
ob 20:00
MOŠKI SO Z MARSA, ŽENSKE SO Z VENERE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Wednesday 01.02.2017
ob 19:00
KAREL BIZJAK: ŽIVLJENJE NA NOŽNI POGON, potopisno predavanje ob 50-letnici kolesarskih popotovanj
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 31.01.2017
ob 20:15
ODPRTO MORJE, Gianfranco Rosi (Italija/Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 28.01.2017
ob 20:00
STRIPTIZ - MONOKOMEDIJA Z MATJAŽEM JAVŠNIKOM
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 27.01.2017
ob 20:15
ODPRTO MORJE, Gianfranco Rosi (Italija/Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 27.01.2017
ob 18:00
POJDI Z MANO, r. Igor Šterk (Slovenija, 2016) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 27.01.2017
ob 19:00
MOJCA ZLOKARNIK: NEMO GOVORJENJE, slike in grafike
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Friday 27.01.2017
ob 20:00
MOŠKA COPATA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GRAJSKE HARMONIJE

Thursday 26.01.2017
ob 20:00
ČRTOMIR ŠIŠKOVIČ, ROSANNA VALESI IN SIMONA MALLOZZI
Grad Kromberk
 

GOSTOVANJE

Thursday 26.01.2017
ob 19:00
IZZIVALEC ULICE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 24.01.2017
ob 20:15
SOL ZEMLJE, Win Wenders, Juliano R. Salgado (Francija, 2014)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 24.01.2017
ob 11:00
NIKA, r. Slobodan Maksimović (Slovenija, 2016) 11+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 24.01.2017
ob 18:00
VESNA BUKOVEC: »SVEŽ POGLED«, video projekcija z uvodno predstavitvijo
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 23.01.2017
ob 20:15
KOMORNI GODALNI ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 21.01.2017
ob 19:00
AMY, Asif Kapadia (Velika Britanija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 21.01.2017
ob 17:00
OŽIVELE SLIKE - Celovečerni koncert
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 21.01.2017
ob 20:00
OŽIVELE SLIKE - Celovečerni koncert - RAZPRODANO
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 20.01.2017
ob 18:00
GOSPODIČNA NEMITEŽIT, Emilie Deleuze (Francija, 2016) 11+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 20.01.2017
ob 20:15
SOL ZEMLJE, Win Wenders, Juliano R. Salgado (Francija, 2014)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 20.01.2017
ob 09:00
GOSPODIČNA NEMITEŽIT, Emilie Deleuze (Francija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 19.01.2017
ob 20:00
GLASOVI POKRAJINE JUNAN, gostovanje glasbenikov s Kitajske
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 17.01.2017
ob 20:15
OVNA, Grímur Hákonarson (Islandija/Danska, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Tuesday 17.01.2017
ob 19:00
IZZIVALEC ULICE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 14.01.2017
ob 18:00
ZAPOJ, r. Garth Jennings (ZDA, 2016, sinh.) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 14.01.2017
ob 19:00
OŽIVELE SLIKE, celovečerni koncert - RAZPRODANO!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 13.01.2017
ob 18:00
BUČKO, Claude Barras (Švica/Francija, 2016) 10+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 13.01.2017
ob 20:15
OVNA, Grímur Hákonarson (Islandija/Danska, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 12.01.2017
ob 19:00
IZZIVALEC ULICE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Wednesday 11.01.2017
ob 20:15
SIMFONIČNI ORKESTER AKADEMIJE ZA GLASBO LJUBLJANA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 10.01.2017
ob 20:15
OKUS ŽIVLJENJA, Naomi Kawase (Japonska/Francija/Nemčija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI PORTRETI GLASBENIH ZVEZD

Saturday 07.01.2017
ob 19:00
NAŠEL SEM FELO KUTIJA, Alex Gibney (ZDA, 2014)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 06.01.2017
ob 18:00
POŠAST MOLI, Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger (Švica/Nemčija/Švedska, 2016) 4+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 06.01.2017
ob 20:15
OKUS ŽIVLJENJA, Naomi Kawase (Japonska/Francija/Nemčija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 29.12.2016
ob 20:00
JONAS
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Friday 23.12.2016
ob 18:00
BOŽIČNO-NOVOLETNA PLESNA GO(vo)RICA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Friday 23.12.2016
ob 11:00
NIKA, r. Slobodan Maksimović (Slovenija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Thursday 22.12.2016
ob 11:00
IVAN ROB: IZDELOVANJE VOŠČILNIC IN PRAZNIČNIH OKRASKOV - zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 22.12.2016
ob 20:15
MARKO HATLAK & KAPOBANDA Z VLATKOM STEFANOVSKIM
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV 2016

Wednesday 21.12.2016
ob 17:30
NOČ KRATKIH FILMOV 2016: ANIMIRANI OTROŠKI PROGRAM
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV 2016

Wednesday 21.12.2016
ob 19:00
NOČ KRATKIH FILMOV 2016: ANIMIRANI PROGRAM ZA ODRASLE
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NOČ KRATKIH FILMOV 2016

Wednesday 21.12.2016
ob 20:00
NOČ KRATKIH FILMOV 2016: 19. Festival slovenskega filma
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Tuesday 20.12.2016
ob 17:00
KONCERT: ŽELIMO VAM
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Monday 19.12.2016
ob 18:00
SLAVNOSTNI BOŽIČNO-NOVOLETNI KONCERT GLASBENE ŠOLE NOVA GORICA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Friday 16.12.2016
ob 20:15
FILMSKA VOŠČILNICA, Simfonični orkester Moša, Mladinski zbor Mavrica in Vokalna skupina Singgirls
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KULTURNO-UMETNOSTNA VZGOJA

Thursday 15.12.2016
ob 09:00
OBUTI MAČEK – družinski mijauzikl
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KULTURNO-UMETNOSTNA VZGOJA

Thursday 15.12.2016
ob 10:30
OBUTI MAČEK – družinski mijauzikl
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 13.12.2016
ob 20:15
VOLČJA DRUŠČINA, Crystal Moselle (ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Tuesday 13.12.2016
ob 20:00
GUNDERLA & BODLER RADIO SHOW
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 12.12.2016
ob 20:15
I VIRTUOSI ITALIANI, Stefan Milenković, violina
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 10.12.2016
ob 19:00
OŽIVELE SLIKE, celovečerni koncert - RAZPRODANO!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 09.12.2016
ob 18:00
TOM IN ČAROBNO OGLEDALCE, Ernesto Padrón (Kuba/Španija, 2015) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 09.12.2016
ob 20:15
VOLČJA DRUŠČINA, Crystal Moselle (ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

KULTURNO-UMETNOSTNA VZGOJA

Friday 09.12.2016
ob 09:30
MOJCA IN PRIJATELJI - glasbena animacija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 09.12.2016
ob 16:30
RAWAN HOURANI, Razglednice lovilca sanj, delavnica z najstniki migranti in domačini
Carinarnica
 

PIXXELPOINT

Friday 09.12.2016
ob 16:00
RENE RUSJAN, vodstvo po razstavi v Mestni galeriji Nova Gorica
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 09.12.2016
ob 18:00
SABINA ĐOGIĆ, 14pesmi - molitev za izgubljene pesmi
Frančiškanski samostan Kostanjevica nad Novo Gorico
 

PIXXELPOINT

Friday 09.12.2016
ob 17:00
ZATVORITEV FESTIVALA PIXXELPOINT
Dvorišče cerkve Frančiškanskega samostana Kostanjevica nad Novo Gorico
 

KULTURNO-UMETNOSTNA VZGOJA

Friday 09.12.2016
ob 11:00
MOJCA IN PRIJATELJI - glasbena animacija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 09.12.2016
ob 19:00
SHIRTING 08 - izmenjava dizajnerskih srajc
Mestna galerija Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 08.12.2016
ob 09:00
GAŠPER IN PETRA - ČUDOVITI BOŽIČ, r. Arne Lindtner Næss (Norveška, 2014) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 08.12.2016
ob 17:30
OGLEDALO NAŠEGA OKOLJA 2016 (jubilejna 30. edicija)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Thursday 08.12.2016
ob 15:00
MI – prostori znanosti, prostori umetnosti, ekskurzija
Mestna galerija Nova Gorica ter laboratoriji in raziskovalnegi centri Univerze v Novi Gorici
 

PIXXELPOINT

Thursday 08.12.2016
ob 16:30
RAWAN HOURANI, Razglednice lovilca sanj, otroška delavnica z Likovno šolo v Mestni galeriji Nova Gorica
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Thursday 08.12.2016
ob 22:00
Pixxelpoint obišče PAIC (Participatory Art for Invisible Communities – Udeležbena umetnost za nevidne skupnosti)
Osek pri Šempasu
 

GOSTOVANJE

Wednesday 07.12.2016
ob 20:30
MATILDA, POČAK'!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Wednesday 07.12.2016
ob 16:00
HELENE THUEMMEL, DIGITALNI KAMNI ALI KJE JE TITO: pogovor o napisih na hribih
Carinarnica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 07.12.2016
ob 18:00
JASNA HRIBERNIK, VITANJE V VESOLJU – SUNITA (Slovenija, 2015, 52') - Vstop prost!
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Wednesday 07.12.2016
ob 19:00
MI – V VESOLJU, diskusija, ki jo bo vodil Ervin Hladnik Milharčič
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 06.12.2016
ob 20:15
SAVLOV SIN, László Nemes (Madžarska, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Tuesday 06.12.2016
ob 11:00
HOUSTON, IMAMO PROBLEM!, r. Žiga Virc (Slovenija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Tuesday 06.12.2016
ob 16:00
HELENE THUEMMEL, DIGITALNI KAMNI ALI KJE JE TITO: pogovor o napisih na hribih
Carinarnica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Tuesday 06.12.2016
ob 21:00
DENIS MAVRIČ, ENERGIJSKE INTERAKCIJE: interaktivna instalacija v prisotnosti avtorice
Rotunda SNG Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Monday 05.12.2016
ob 13:00
MI – SPOMIN ZA PRIHODNOST – SPOMENIK, diskusija
Trgovski dom, Gorica, Italija
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Monday 05.12.2016
ob 16:00
HELENE THUEMMEL, DIGITALNI KAMNI ALI KJE JE TITO: pogovor o napisih na hribih
Carinarnica
 

PIXXELPOINT

Monday 05.12.2016
ob 18:00
NIKA AUTOR, V deželi medvedov (Slovenija, 2012, 72') - Vstop prost!
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Monday 05.12.2016
ob 20:30
MI - SPOMIN ZA PRIHODNOST - VLOGA UMETNIKA, diskusija
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Sunday 04.12.2016
ob 16:00
MI - prostori umetnosti in kulture, ekskurzija
Postaja Topolove pri Čedadu in muzej SMO – Slovensko multimedialno okno, v Špetru Slovenov, Italija
 

GOSTOVANJE

Saturday 03.12.2016
ob 20:00
PREK TRNJA DO CVETA - koncert ob 10. obletnici Komornega zbora Grgar
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 03.12.2016
ob 13:00
PETRA VARL, IZREZI / CUT OUTS: fotografski sprehod z umetnico in njenimi iz kovine izrezanimi prenosnimi risbami
več lokacij
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 03.12.2016
ob 15:00
HELENE THUEMMEL, DIGITALNI KAMNI ALI KJE JE TITO: individualni pogovori o napisih na hribih
Carinarnica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 03.12.2016
ob 14:00
RUOBING WANG, EAT ME, prostorka instalacija in pogovor
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 03.12.2016
ob 18:00
PAUL BUSH, While Darwin Sleeps (5') in Babeldom (85'), filma
Kinemax, Gorica (I)
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Saturday 03.12.2016
ob 21:00
DENIS MAVRIČ, ENERGIJSKE INTERAKCIJE: interaktivna instalacija v prisotnosti avtorice
Rotunda SNG Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 02.12.2016
ob 18:00
OVCE IN VOLKOVI, Maxim Volkov, Andrey Galat (Rusija, 2016) 7+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 02.12.2016
ob 20:15
SAVLOV SIN, László Nemes (Madžarska, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Friday 02.12.2016
ob 20:00
ODPRTJE RAZSTAVE MI IN URADNA OTVORITEV FESTIVALA PIXXELPOINT 2016
Mestna galerija Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Friday 02.12.2016
ob 17:30
PRED-OTVORITEV FESTIVALA PIXXELPOINT 2016
Razstavni prostori Akademije umetnosti Univerze v Novi Gorici v Gorici (I)
 

GOSTOVANJE

Friday 02.12.2016
ob 18:00
PRAZNIČNA MINEŠTRA, otroška predstava
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Friday 02.12.2016
ob 19:30
PRED-OTVORITEV FESTIVALA PIXXELPOINT 2016
Carinarnica
 

PIXXELPOINT

Zaključek:
Friday 02.12.2016
ob 22:00
DENIS MAVRIČ, ENERGIJSKE INTERAKCIJE: interaktivna instalacija v prisotnosti avtorice
Rotunda SNG Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Friday 02.12.2016
ob 18:30
PRED-OTVORITEV FESTIVALA PIXXELPOINT 2016
Razstavni prostor Trgovskega doma v Gorici (I)
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 29.11.2016
ob 20:15
MACBETH, Justin Kurzel (Velika Britanija/Francija/ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Monday 28.11.2016
ob 11:30
POJDI Z MANO, r. Igor Šterk (Slovenija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Monday 28.11.2016
ob 19:00
PO BALKANSKIH REKAH OD SLOVENSKE SOČE DO ALBANSKE VJOSE
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 26.11.2016
ob 20:00
MOŠKI PEVSKI ZBOR PROVOX
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 25.11.2016
ob 18:00
ROKI GRE V RING, Gabriel Riva Palacio Alatriste, Rodolfo Riva-Palacio Alatriste (Mehika, 2015) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 25.11.2016
ob 20:15
MACBETH, Justin Kurzel (Velika Britanija/Francija/ZDA, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Thursday 24.11.2016
ob 20:00
GUNDERLA & BODLER RADIO SHOW
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

NAGRADA DARKO BRATINA

Thursday 24.11.2016
ob 11:00
ZENIT, r. Dalibor Matanić (Hrvaška / Slovenija / Srbija, 2015) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

PIXXELPOINT

Thursday 24.11.2016
ob 10:00
Novinarska konferenca na temo 17. mednarodnega festivala sodobnih umetniških praks PIXXELPOINT 2016
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 22.11.2016
ob 20:15
MLADOST, Paolo Sorrentino (Italija/Francija/Velika Britanija/Švica, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 21.11.2016
ob 20:15
DUBRAVKA TOMŠIČ SREBOTNJAK, klavir - Razprodano!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 18.11.2016
ob 18:00
KUBO IN DVE STRUNI, Travis Knight (ZDA, 2016) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 18.11.2016
ob 20:15
MLADOST, Paolo Sorrentino (Italija/Francija/Velika Britanija/Švica, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Friday 18.11.2016
ob 20:00
ŠE VEDNO MAME, komedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 17.11.2016
ob 20:15
KAKO DIŠI SVOBODA, KAKŠNE BARVE JE MIR?
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI DNEVI LUX

Tuesday 15.11.2016
ob 19:00
KO ODPREM OČI, r. Leyla Bouzid (Francija/Tunizija, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

SOOČANJA S SODOBNO VIZUALNO UMETNOSTJO

Tuesday 15.11.2016
ob 19:00
MATEJ ŠTANTA: Idejna zasnova kulturnega centra v Novi Gorici, predstavitev magistrskega dela
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI DNEVI LUX

Monday 14.11.2016
ob 19:00
BUČKO, Claude Barras (Švica/Francija, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Friday 11.11.2016
ob 19:00
SLAVKO FURLAN: Dela iz zrelega obdobja
Mestna galerija Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 11.11.2016
ob 18:00
VDV: VELIKI DOBRODUŠNI VELIKAN, Steven Spielberg (Velika Britanija/Kanada/ZDA, 2016) 8+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI DNEVI LUX

Thursday 10.11.2016
ob 19:00
TONI ERDMANN, r. Maren Ade (Nemčija/Avstrija, 2016, 162 min.)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

JAVNO VODSTVO

Thursday 10.11.2016
ob 16:15
Drugo romanje po opusu Slavka Furlana
več lokacij
 

JAVNO VODSTVO

Saturday 05.11.2016
ob 09:00
Romanje po opusu Slavka Furlana, javno vodstvo po razstavah
več lokacij
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 04.11.2016
ob 18:00
PERNATA BANDA, Ricardo Arnaiz, Mike Kunkel, Raul Garcia (ZDA/Mehika, 2016) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Saturday 29.10.2016
ob 11:00
KEN VANDERMARK “Made To Break”
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Saturday 29.10.2016
ob 17:00
NIR FELDER QUARTET
Vila Vipolže, Goriška Brda
 

OKTOBER JAZZ

Friday 28.10.2016
ob 20:15
JADRANKA JURAS JAZZ KVINTET “PARIS HONEY”
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Thursday 27.10.2016
ob 20:15
VASKO ATANASOVSKI TRIO
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 25.10.2016
ob 20:15
MAMA, Vlado Škafar (Slovenija/Italija/BiH, 2016)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OKTOBER JAZZ

Tuesday 25.10.2016
ob 20:30
EVAN PARKER & ZLATKO KAUČIČ
Kmetija Grad Rubije, Gornji Vrh 40, Vrh – Sovodnje ob Soči
 

GOSTOVANJE

Tuesday 25.10.2016
ob 20:00
JONAS
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 24.10.2016
ob 20:15
SIMFONIČNI ORKESTER RTV SLOVENIJA, Zbor Slovenske filharmonije
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GLASBENI ABONMA

Monday 24.10.2016
ob 19:00
Predstavitev knjige MOJE IZRAZNO SREDSTVO SO ROKE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 22.10.2016
ob 18:00
ISKANJE POZABLJIVE DORY, Andrew Stanton, Angus MacLane (ZDA, 2016) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Friday 21.10.2016
ob 20:00
ISKRENA SPOVED, komedija - ODPADE!
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 21.10.2016
ob 18:00
ISKANJE POZABLJIVE DORY, Andrew Stanton, Angus MacLane (ZDA, 2016) 6+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 21.10.2016
ob 20:15
MAMA, Vlado Škafar (Slovenija/Italija/BiH, 2016)
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

ŠOLSKI FILMSKI PROGRAM

Thursday 20.10.2016
ob 12:00
KAPITAN FANTASTIČNI, Matt Ross (ZDA, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

POTOHODCI

Wednesday 19.10.2016
ob 19:00
SVETLO-TEMNA AFRIKA, 30 let misijonskega dela Danila Lisjaka
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - TOREK

Tuesday 18.10.2016
ob 20:15
TI ME NOSIŠ, Ivona Juka (Hrvaška/Slovenija/Srbija/Črna gora, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

OTROŠKE LIKOVNE USTVARJALNICE

Zaključek:
Monday 17.10.2016
ob 11:00
Mojca Valič: LIKOVNO-LUTKOVNA DELAVNICA - Zaključeno za šole
Mestna galerija Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 15.10.2016
ob 20:00
LEPOTICA IN PSIHOANALITIČNA ZVER, duokomedija
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKO GLEDALIŠČE - PETEK

Friday 14.10.2016
ob 20:15
TI ME NOSIŠ, Ivona Juka (Hrvaška/Slovenija/Srbija/Črna gora, 2015)
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM IN POGOVOR

Tuesday 11.10.2016
ob 19:00
Projekcija dokumentarnega filma LOV_e >Kariera akademskega slikarja S. Furlana is Šompetra< in pogovor z Jožetom Dolmarkom
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Saturday 08.10.2016
ob 18:00
SKRIVNO ŽIVLJENJE HIŠNIH LJUBLJENČKOV, Garth Jennings (Japonska/ZDA, 2016) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 07.10.2016
ob 18:00
SKRIVNO ŽIVLJENJE HIŠNIH LJUBLJENČKOV, Garth Jennings (Japonska/ZDA, 2016) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Friday 07.10.2016
ob 09:00
PTICE SELIVKE, Olivier Ringer (Kanada, 2015) 9+ - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

IZVEN

Thursday 06.10.2016
ob 20:15
AVTOMOBILI - koncert bo v Mali dvorani!
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Wednesday 05.10.2016
ob 11:00
JAGODA - LUTKOVNA PREDSTAVA
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Tuesday 04.10.2016
ob 18:00
NAD OBLAKI, Pepe Diokno (Filipini/Francija, 2014) 15+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Tuesday 04.10.2016
ob 08:00
MOJA REVOLUCIJA, Ramzi Ben Sliman (Francija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Tuesday 04.10.2016
ob 11:45
MOJA REVOLUCIJA, Ramzi Ben Sliman (Francija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Monday 03.10.2016
ob 18:00
MOJA REVOLUCIJA, Ramzi Ben Sliman (Francija, 2016) 14+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Monday 03.10.2016
ob 09:00
SREČA JE NA STRANI HRABRIH, Norbert Lechner (Nemčija, 2016) - Zaključeno za šole
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Saturday 01.10.2016
ob 19:30
ROŽE DOMA IN PO SVETU
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM NA OKO

Saturday 01.10.2016
ob 18:00
PAST, Jayaraj Nair (Indija, 2015) 9+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Friday 30.09.2016
ob 19:00
EVROPSKA NOČ RAZISKOVALCEV
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Wednesday 28.09.2016
ob 20:00
JONAS
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

FILM

Wednesday 28.09.2016
ob 11:00
Novinarska konferenca ob začetku filmske sezone v Kulturnem domu Nova Gorica
Mala dvorana KUlturnega doma Nova Gorica
 

DNEVI STARE GLASBE

Sunday 25.09.2016
ob 17:00
KONCERT UDELEŽENCEV GLASBENE DELAVNICE pod vodstvom Milka Lazarja
Vila Vipolže, Goriška Brda
 

DNEVI STARE GLASBE

Sunday 25.09.2016
ob 20:00
SON GARNACHA (Mehika, Kolumbija, Čile, Slovenija)
Vila Vipolže, Goriška Brda
 

DNEVI STARE GLASBE

Saturday 24.09.2016
ob 15:00
TOMAŽ RAUCH: LJUDSKA IZVAJALSKA PRAKSA, predavanje
Vila Vipolže, Goriška Brda
 

DNEVI STARE GLASBE

Saturday 24.09.2016
ob 17:00
STARE NOVE ZVOČNOSTI (Slovenija)
Vila Vipolže, Goriška Brda
 

DNEVI STARE GLASBE

Saturday 24.09.2016
ob 20:00
BALKANSKE BABE (Srbija, Slovenija)
Vila Vipolže, Gorška Brda
 

GOSTOVANJE

Zaključek:
Saturday 24.09.2016
ob 20:30
FESTIVAL ZNANOSTI NOVA GORICA 2016
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

DNEVI STARE GLASBE

Friday 23.09.2016
ob 20:00
INDIJSKA MUZA (Italija)
Frančiškanski samostan na Kostanjevici
 

DNEVI STARE GLASBE

Thursday 22.09.2016
ob 20:00
STARODAVNA GLASBA INDIJE
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

DNEVI STARE GLASBE

Thursday 22.09.2016
ob 16:00
SREČANJE Z GLASBENIKOM ROHANOM DASGUPTO
Glasbena šola Nova Gorica
 

GOSTOVANJE

Wednesday 21.09.2016
ob 17:00
KDO JE NAPRAVIL VIDKU SRAJČICO
Velika dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

MEDNARODNI FESTIVAL KOGOJEVI DNEVI

Saturday 17.09.2016
ob 19:00
SIMFONIČNA PESNITEV BARVE ZELENEGA SMARAGDA
Bazilika Marijinega vnebovzetja na Sveti Gori
 

FILMSKI VRTILJAK

Friday 16.09.2016
ob 18:00
SIMON: MALI BOJEVNIK Z VELIKIM SRCEM, Maksim Fadeev (Rusija, 2015) 5+
Mala dvorana Kulturnega doma Nova Gorica
 

RAZSTAVA

Zaključek:
Thursday 15.09.2016
ob 19:00
KVADRAT IN KROG, KOCKA IN KROGLA, 5. državna tematska razstava JSKD
Mestna galerija Nova Gorica